Facebook Google+ Twitter

Berlin pożegnał króla popu

Podobnie jak wiele innych miast na świecie, również Berlin żegnał Michaela Jacksona.

 / Fot. Aleksandra PucilowskaKilka tysięcy fanów zebrało się we wtorek w koncertowej hali O2 World, by oddać hołd Królowi Popu. Wśród nich znalazła się m.in. Nina Hagen- niemiecka gwiazda muzyki rozrywkowej, jurorka programu "Idol" w Niemczech. Firma O2 zorganizowała transmisję urczystości z Los Angeles, na prośbę wielu fanów. Wstęp był darmowy, symboliczne bilety odebrać można było w kasach.

Nim rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Michaela Jacksona, w hali O2 przeprowadzano wywiady z przybyłymi osobami, m.in. Anniem - niedoszłym widzem koncertów Jacksona w Londynie, czy Debbie - mieszkanką Los Angeles - miasta, które było jako ostatnie domem Jacksona.

 / Fot. Aleksandra PucilowskaFani wspominali występy ich idola, jego działalność charatatywną oraz wielki kunszt muzyczny. Relacja ostatniego pożegnania Króla Popu, mająca miejsce w Los Angeles, wywołała wśród berlińczyków przeróżne emocje - od uśmiechu i oklasków, w reakcji na największe hity Michaela, po łzy wzruszenia i zadumę.

Wzruszająca wypowiedź jego córki została przyjęta początkowo poruszającym milczeniem, by potem przemienić się w burzę oklasków. Atmosfera w O2 World była dziś bardzo specyficzna. Z jednej strony smutek i żałoba, z drugiej celebracja muzyki i zachwyt nad geniuszem Michaela Jacksona.

Fani udają się do domu / Fot. Aleksandra PucilowskaEstrada w hali pozostała dziś pusta. Na środku postawiono symbolicznie znicz i położono kwiaty. Moderatorzy prowadzili wydarzenie z widowni. "Michael Jackson 29.08.1958- 25.06.2009 His music will live forever. We miss you"- napis na ogromnych telebimach hali pożegnał dziś fanów, którzy ze łzami w oczach udali się do domu. Relację z pożegnania muzyka przez berlińczyków relacjonowały stacje ARD oraz ZDF.

Michael - pozostaniesz w naszych sercach na zawsze. Spoczywaj w pokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.