Facebook Google+ Twitter

Berlin: W centrum miasta znaleziono niewypał, ewakuowano kanclerz Merkel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 11:46

Niemieccy saperzy rozbroili w nocy w centrum Berlina bombę z czasów II wojny światowej. Ponieważ znaleziono ją w pobliżu prywatnego mieszkania Angeli Merkel, ewakuacja objęła również ją.

Rosyjska bomba lotnicza o wadze 100 kg spoczywała na terenie przyległym do Nowego Muzeum, na licznie odwiedzanej przez berlińczyków i turystów Wyspie Muzeów. Niewybuch odnaleziono wczoraj wieczorem podczas prac budowlanych.

Policja wstrzymała ruch samochodów i komunikacji miejskiej w centrum wschodniego Berlina. Zarządziła też ewakuację mieszkańców okolicznych budynków. Także wracająca z urzędu kanclerskiego Angela Merkel musiała poddać się rygorom bezpieczeństwa. Kolumnie rządowych samochodów pozwolono na krótko podjechać pod mieszkanie Merkel, położone w pobliżu Wyspy Muzeów. Następnie jednak szefowa niemieckiego rządu musiała opuścić zablokowany teren.

Prace na terenie Nowego Muzeum, gdzie znaleziono bombę, związane są z remontem obiektu, który ma być siedzibą zbiorów kolekcji ze starożytnego Egiptu. Jego ponowne otwarcie zaplanowano na październik. W najbliższy czwartek budynek zwiedzi brytyjski książę Karol z małżonką Camillą.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.