Facebook Google+ Twitter

Berlin: Wałęsa przewróci pierwszą kostkę symbolicznego domina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 14:59

Lech Wałęsa przewróci pierwszą z blisko tysiąca symbolicznych kostek domina, które runą jutro w stolicy Niemiec. Ma to przypominać o zburzeniu muru berlińskiego przed 20 laty. Inscenizacja domina będzie kulminacyjnym punktem obchodów 20. rocznicy pokojowej rewolucji w dawnej NRD.

Przed odlotem na uroczystości w Berlinie legendarny przywódca Solidarności powiedział , że podoba mu się pomysł organizatorów by w ten sposób uczcić to wydarzenie. Jak podkreślił, jest on bardziej widowiskowy niż tradycyjne uroczystości.

Inscenizacja odbędzie się przy tablicy z fragmentem muru Stoczni Gdańskiej, w obecności polskiej i niemieckiej młodzieży szkolnej. Lech Wałęsa ma także wygłosić krótkie przemówienie, w którym przypomni wydarzenia z sierpnia '80 roku. Jak podkreśla, pierwszy mur obalono w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku.

W uroczystości w Berlinie będzie uczestniczyła między innymi amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezydent Francji Nicolas Sarkozy. We wtorek przewidziany jest także szczyt laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.