Facebook Google+ Twitter

Berlin: Wystawa poświęcona Polańskiemu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 21:11

W Berlinie została otwarta wystawa poświęcona postaci i twórczości Romana Polańskiego. Wystawa towarzyszy premierze jego najnowszego filmu „Autor widmo" na festiwalu Berlinale.

Wernisaż w polskiej galerii „Miejsce" zgromadził tłumy wielbicieli twórczości Polańskiego. W otwarciu wystawy udział wzięli między innymi członkowie ekipy, z którą reżyser pracował nad swoim nowym filmem, w tym grający główne role aktorzy Olivia Williams i Ewan McGregor. Pojawił się również słynny niemiecki reżyser Volker Schlöndorff, który mówił, że podziwia Polańskiego od lat 60.

Wystawa zatytułowana „Roman Polański. Aktor. Reżyser" składa się przede wszystkim ze zdjęć z planów filmowych, fotosów i plakatów filmów Polańskiego z różnych krajów. Dokumenty, które przedstawiają twórcę po obu stronach kamery, pochodzą z archiwum samego Romana Polańskiego oraz jego przyjaciół, między innymi Andrzeja Wajdy, Andrzeja Kostenki i Wojciecha Fibaka.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi i wcześniej była pokazywana w Łodzi i Gdyni. Do Berlina trafiła tylko część ekspozycji. Całość niemieccy miłośnicy Polańskiego będą mogli później zobaczyć w Muzeum Filmu w Düsseldorfie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.