Facebook Google+ Twitter

Berlinale: Agata Buzek wśród najlepszych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 17:33

Agata Buzek została zaliczona do grona najbardziej obiecujących aktorów europejskiego kina. Oprócz niej znalazło się w nim dziewięcioro młodych aktorów z dziewięciu krajów.

Wyboru wschodzących gwiazd co roku dokonuje międzynarodowa organizacja European Film Promotion zajmująca się promocją europejskiego kina. Dziesiątka laureatów wybierana jest spośród 25 nie ujawnianych wcześniej kandydatów.

European Film Promotion przyznaje tytuł wschodzących gwiazd europejskiego kina - w oryginale „Shooting Stars" - podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Oficjalnie dziesiątka laureatów zostanie zaprezentowana w poniedziałek.

Ostatnia rola Agaty Buzek w filmie „Rewers" została wyróżniona nagrodą dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Gdyni oraz nagrodą publiczności. „Rewers" miał szansę na prezentację na Berlinale, ale nie został włączony do konkursu ze względów regulaminowych.

Za wschodzące gwiazdy europejskiego kina w przeszłości uznawani byli Daniel Craig - obecny odtwórca roli Jamesa Bonda, czy Franka Potente, znana z filmu „Biegnij Lola, biegnij". Przed trzema laty w gronie „Shooting Stars" po raz pierwszy znalazła się polska aktorka - Agnieszka Grochowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.