Facebook Google+ Twitter

Berlusconi krytykuje włoską policję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-21 20:25

Włoski premier Silvio Berlusconi krytykuje stołeczną policję. Jego irytację wywołało podanie przez policję wiadomości, że w sobotniej manifestacji prorządowej w Rzymie wzięło udział 150 tysięcy osób, a nie milion, jak twierdzili jej organizatorzy.

Szef klubu parlamentarnego partii premiera Lud Wolności Frabrizio Cicchitto oświadczył, że rzymska komenda policji utraciła wszelką wiarygodność podając, że na placu świętego Jana na Lateranie było 150 tysięcy osób, a nie milion. Dodał, że od jakiegoś czasu "coś nie gra w stołecznej komendzie". Do tych słów tych przyłączyli się inni współpracownicy premiera.

Opozycja natychmiast wezwała ministra spraw wewnętrznych, by wstawił się za krytykowaną policją, jednak bezskutecznie. Głos zabrały natomiast związki zawodowe policjantów. Potwierdziły nie tylko wiadomość o 150 tysiącach manifestantów, ale zwróciły uwagę na bezprecedensowy atak ze strony sprawujących władzę na siły porządkowe. Jak przypomniano, to dzięki policjantom wiec zwolenników Berlusconiego odbył się bez żadnych zakłóceń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.