Facebook Google+ Twitter

Berlusconi: "Ludzie biznesu chcą mojego powrotu"

Były premier Włoch planuje wielki powrót do polityki już w przyszłym roku. Jego oświadczenie wywołało we Włoszech ogromne kontrowersje.

Jak podaje serwis Polskatimes.pl, Silvio Berlusconi zadeklarował powrót polityki w przyszłym roku, ponieważ chcą tego przedsiębiorcy.

Kandydaturę Berlusconiego zaczął rozważać formalny lider jego ugrupowania "Lud Wolności", Angelino Alfano, którego jeszcze niedawno Berlusconi wskazywał jako swojego następcę w razie zwycięstwa w wyborach w 2013 roku. Alfano w wystąpieniu publicznym oświadczył, że gorąco popiera koncepcję wielkiego powrotu byłego szefa rządu. Poinformował również, ze w szeregach partii Berlusconiego powstaje ruch na rzecz zwolenników ponownego wystawienia jego kandydatury.

Deklaracje Alfano i Berlusconiego pojawiły się jednak po tym, jak obecny premier Włoch Mario Monti ogłosił, że nie planuje kolejnej kadencji i na czele rządu będzie stał tylko do przyszłorocznych wyborów. Były szef włoskiego rządu ma podjąć ostateczną decyzję po konsultacjach z przedsiębiorcami oraz swoimi zwolennikami, jednak w założonej przez niego partii nie brakuje sceptyków, którzy woleliby, aby Silvio Berlusconi jednak wycofał się z polityki- jego rola miałaby być ograniczona do pełnienia ról honorowych.

Przeciwnicy polityczni Berlusconiego z centrolewicowej Partii Demokratycznej nie chcą przyjąć tej koncepcji do wiadomości, podobnie jak członkowie centroprawicowej Przyszłości i Wolności, którzy odeszli z partii Berlusconiego i stworzyli własne ugrupowanie. Najostrzej koncepcję powrotu byłego premiera komentują politycy z partii Włochy Wartości. “Zupełnie jak w horrorach. Przychodzi mi na myśl tytuł 'Oni czasem wracają' wielkiego mistrza Stephena Kinga" - powiedział senator tego ugrupowania. Opinie są jak widać bardzo podzielone: od niezadowolenia, niedowierzania i sarkazmu, po deklaracje poparcia- zwolennicy Silvio Berlusconiego uważają bowiem, że "tylko on gwarantuje swojej formacji 30 procent głosów w wyborach"Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.