Facebook Google+ Twitter

Berlusconi – Noe czy Mojżesz?

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi jednego z przedstawicieli koalicji Berlusconiego, Roberto Maroni z Ligii Północnej. Od tamtej chwili ugrupowanie Dom Wolności dostaje przydomek Arka Noe.

- Berlusconi to nie jest Noe, a Dom Wolności to nie Arka, na którą muszą wejść dwa egzemplarze z każdego gatunku. Raczej określiłbym Berlusconiego jako Mojżesza, który poprowadzi ludność naszej koalicji poza Morze Czerwone - powiedział Roberto Maroni, przedstawiciel Ligii Północnej.

Jak podała „La Stampa” dwa dni temu, na Arce Berlusconiego jest miejsce dla 20 partii. Jednak, jak oświadczył Fini – lider Sojuszu Narodowego, historyczny sprzymierzeniec Berlusconiego: - Nasza lista wyborcza nie może być zapełniona symbolami jako przeciwstawienie Partii Demokratycznej, która będzie startować sama w wyborach”.

Dlatego dzisiaj rano Berlusconi zaproponował, że wyborcza lista jego koalicji będzie oznaczona jedynym symbolem nowo utworzonej partii Lud Wolności (partia utworzona w listopadzie zeszłego roku) w połączeniu federacyjnym z Ligą Północną. 71-letni Silvio oświadcza, że jego lista jest otwarta dla wszystkich, ale muszą zrezygnować ze swoich partyjnych symboli. Propozycja nie spotkała się z poparciem UDC (historyczny sojusznik Forza Italia) i Ligii Północnej, z którą dzisiaj Berlusconi będzie się konsultował.

Najprawdopodobniej UDC zrezygnuje z koalicji Berlusconiego. W porannym wydaniu wiadomości TG5, Berlusconi udzielając wywiadu zaprzeczył, że jego inicjatywa jest odpowiedzią na prowokację Parti Demokratycznej Veltroniego, która postanowiła startować sama w przedwczesnych wyborach. - Po prostu nie ma innego wyjścia, nie może przedstawić się wyborcom w tej samej koalicji, z której powstał upadły rząd Prodiego - mówił Berlusconi.

Polityczny „Noe” już przedstawił program wyborczy oraz jak będzie wyglądał jego rząd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.