Facebook Google+ Twitter

Berlusconi opuścił szpital. Chce poddać się operacji plastycznej

Silvio Berlusconi opuścił szpital. Premier Włoch wyszedł z niego na własne życzenie. Za kilka dni Berlusconi ma pojechać do Szwajcarii, aby "usunąć wszelkie ślady ataku".

Silvio Berlusconi / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Silvio_Berlusconi_29-01-2008.jpgPremier Włoch, który cztery dni temu trafił do kliniki San Raffaele, po tym jak został trafiony w twarz miniaturką mediolańskiej katedry, kilka minut po 12 opuścił jej mury. Jest to osobista decyzja Berlusconiego, który chce się udać do swojego domu w Arcore. Doktor Alberto Zangrilli, który zajmował się premierem, w porannej rozmowie z dziennikarzami Corriere della Sera powiedział, że Berlusconi odczuwa już mniejszy ból i że spokojnie spędził noc.

Na płocie willi w Arcore, do której uda się Berlusconi, któś wywiesił wielki transparent z napisem "Witamy w domu". Droga do rezydencji premiera jest pilnie strzeżona przez służby bezpieczeństwa. Korespondenci Corriere della Sera, którzy są na miejscu przyznają, że policjanci nikomu nie pozwalają zbliżyć się do wjazdu do willi.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za kilka dni Berlusconi ma się udać do Szwajcarii, do kliniki „Ars Medica” w Ticino, by "usunąć wszelkie ślady ataku". Oznaczać ma to, że premier Włoch zamierza się poddać operacji plastycznej. O takiej możliwości pisze także szwajcarski dziennik Le Matin. W przeszłości premier Włoch korzystał już z usług szwajcarskiej kliniki.

Całe zdarzenie z atakiem może także przeszkodzić Berlusconiemu w tradycyjnej konferencji noworocznej. Jak twierdzi doktor Zangrilli, premier będzie musiał się powstrzymać przez około 2 tygodnie od działalności publicznej. Jeśli polityk zastosuje się do wymogów lekarzy, oznaczać to może, że będzie musiał odwołać swoją wizytę w Abruzji. Berlusconi planował tam zjeść kolację wigilijną razem z osobami, które straciły dach nad głową w wyniku trzęsienia ziemi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.