Facebook Google+ Twitter

Berlusconi otrzymał wotum zaufania w Senacie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 18:27

Zgodnie z oczekiwaniami rząd Silvio Berlusconiego otrzymał zaufania we włoskim Senacie. Zdaniem premiera debata nad jego expose była przykładem zmiany klimatu politycznego we Włoszech po przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Podobnie jak w izbie deputowanych, Berlusconi ponowił ofertę współpracy z opozycją, której szczegóły już jutro omówi z jej liderem Walterem Veltronim.

Szef włoskiego rządu z uznaniem wyraził się o pozytywnych zmianach na włoskiej scenie politycznej. Pochwalił dojrzałość wyborców, którzy w kwietniowym głosowaniu zdecydowali o tym, że w nowym parlamencie znalazło się kilka partii - a nie kilkanaście, jak w poprzedniej kadencji. Mimo, jak to określił, skrajnie trudnej sytuacji kraju, Berlusconi zadeklarował się jako optymista. Dał również dowód, że nie opuszcza go poczucie humoru. Na uwagę senatora opozycji, że w swym expose aż 14 razy użył słowa "wzrost", premier odpowiedział, że "nie powinno to dziwić, ponieważ uważa się go za karła" - co wywołało powszechną wesołość.

Berlusconi potwierdził, że pierwsze robocze posiedzenie gabinetu odbędzie się 21 maja w Neapolu, a zostanie poświęcone sprawom bezpieczeństwa oraz pomocy dla rodzin borykających się z drożyzną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.