Facebook Google+ Twitter

Berlusconi pocałował Kadafiego w rękę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 19:39

Media całego świata obiegła fotografia Silvio Berlusconiego, całującego Muammara Kadafiego... w rękę. Do zdarzenia doszło w sobotę w Syrcie, gdzie premier Włoch na zaproszenie libijskiego przywódcy był gościem szczytu Ligi Arabskiej.

Szef włoskiego rządu pojechał do Libii po wycieńczającej kampanii przed wyborami samorządowymi. O jego zmęczeniu świadczył fakt, że spał w czasie obrad, co także uwieczniono na licznych fotografiach.

Nikt do tej pory nie wyjaśnił, co skłoniło Berlusconiego do pocałowania w rękę Kadafiego. Wiadomo, że włoskiego premiera łączy z pułkownikiem zażyła przyjaźń. W ubiegłym roku Kadafi dwukrotnie odwiedził Włochy: był w Rzymie oraz na szczycie G8 w L'Aquili.

Kredyt zaufania, jakim Berlusconi obdarzył libijskiego przywódcę, nie jest mile widziany przez sojuszników Włoch. Libijczycy natomiast wyrazili swą wdzięczność w oryginalny sposób: w ich nowych paszportach znajdzie się zdjęcie włoskiego premiera. Nikt nie spodziewał się jednak, że Berlusconi będzie całować za to Kadafiego po rękach...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.