Facebook Google+ Twitter

Berlusconi przewodniczącym nowej partii "Lud Wolności"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 14:24

Premier Silvio Berlusconi został wybrany na przewodniczącego nowej partii włoskiej centroprawicy "Lud Wolności". Powstała ona na zakończonym dziś w Rzymie zjeździe założycielskim z połączenia dawnej partii szefa rządu Forza Italia i Sojuszu Narodowego, ostatniego spadkobiercy neofaszyzmu.

Blisko sześć tysięcy uczestników zjazdu wybrało Berlusconiego przez aklamację. Premier nie miał rywali: był jedynym kandydatem na lidera "Ludu Wolności". Dziękując za wybór w półgodzinnym przemówieniu, szef włoskiego rządu obiecał, że postara się stanąć na wysokości zadania.

Za najważniejszy w tej chwili cel nowej partii uznał przezwyciężenie kryzysu. Opowiedział się także za wzmocnieniem władzy premiera, która obecnie jego zdaniem jest tylko pozorna. Nawiązując do wyrażonej ze zjazdowej trybuny opinii, że jest "przytomnym szaleńcem", Berlusconi przyznał, że odpowiada ona prawdzie. Do władz "Ludu Wolności" powołano wszystkich ministrów Forza Italia i Sojuszu Narodowego oraz pochodzących z nich szefów władz wielu regionów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.