Facebook Google+ Twitter

Berlusconi spotka się z Tuskiem w Polsce

Jak poformowała Ambasada RP w Rzymie, pod koniec kwietnia do Polski przyjedzie włoski premier Silvio Berlusconi.

Berlusconi / Fot. PAP/ KarabaWizyta Berlusconiego jest zaplanowana na 28 kwietnia br. W tym dniu, w Warszawie odbędą się I Polsko-Włoskie Konsultacje Międzyrządowe z udziałem premierów Donalda Tuska i Silvio Berlusconiego oraz delegacji ministerialnych obu krajów.

W programie konsultacji przewidziano m.in. rozmowy w wąskim gronie Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska i Premiera Republiki Włoskiej Silvio Berlusconiego, rozmowy Ministrów Spraw Zagranicznych RP i RW - pp. Radosława Sikorskiego i Franco Frattiniego, konsultacje szefów poszczególnych resortów (w tym spraw wewnętrznych, gospodarki, finansów, pracy i polityki społecznej, ds. europejskich), jak również obrady plenarne pod przewodnictwem premierów Polski i Włoch. Konsultacje zostaną następnie podsumowane przez szefów rządów podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacjom międzyrządowym będzie towarzyszyć Forum Dialogu Ekonomicznego z udziałem przedstawicieli najważniejszych włoskich i polskich inwestorów, grup przemysłowych i biznesu (z akcentem na sektor transportu i infrastruktury) pod egidą Confindustrii (Włoski Związek Przemysłowców i Finansistów) i Konfederacji Pracodawców Polskich.

Wieczorem, na Zamku Królewskim, premier Tusk wyda obiad na cześć szefa włoskiego rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.