Facebook Google+ Twitter

Berlusconi wycofa wojska z Libanu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 15:43

Rząd Silvio Berlusconiego przygotował plan ewakuacji kilkuset Włochów z ogarniętego konfliktem Bejrutu.

Nowy minister obrony Ignazio La Russa opowiedział się za zmianą reguł misji ponad dwóch tysięcy włoskich żołnierzy w Libanie, a były prezydent Francesco Cossiga apeluje o ich natychmiastowy powrót do kraju.

Nowy szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini powołał natychmiast sztab kryzysowy i z uwagą śledzi rozwój sytuacji w Bejrucie. Przebywa tam obecnie około 600 Włochów, z czego 50 w strefie największego zagrożenia. Jeśli okaże się to konieczne, zostaną oni natychmiast przeniesieni do innej części miasta.

Nowy minister obrony Ignazio La Russa, który jeszcze nie objął swoich obowiązków, zapowiedział, że jest za zmianą zasad obecności w Libanie włoskich żołnierzy. Czeka jednak na bardziej szczegółowe informacje.
Nie potrzebuje ich natomiast były prezydent Francesco Cossiga, który jest zwolennikiem natychmiastowego wycofania włoskiego kontyngentu. Przypomina on o zarzutach, jakie Izrael postawił niedawno włoskiemu generałowi Graziano, dowódcy ONZ-owskich sił pokojowych w Libanie, który biernie miał patrzeć na
to, jak Iran i Syria uzbrajały ugrupowanie Hezbollah.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.