Facebook Google+ Twitter

Berlusconi wygłosił expose

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 11:46

Rozwiązanie "kryzysu śmieciowego" w Neapolu i problemu mieszkaniowego, polityka płac oraz kwestia bezpieczeństwa obywateli - to główne priorytety rządu Silvio Berlusconiego. Nowy premier przedstawił je w swoim expose w izbie deputowanych. Powtórzył, że nie obiecuje cudów, ale pozostaje optymistą co do przyszłości kraju.

Najczęściej powtarzanym słowem w półgodzinnym przemówieniu premiera był "wzrost". Berlusconi nawiązał do hasła swej kampanii wyborczej - "Powstań, Italio". Wyjaśnił, jak zamierza wprowadzić je w życie, dążąc do wzrostu we wszystkich dziedzinach życia. Jak tłumaczył, najlepiej posłuży temu wzrost stopy życiowej, który zapewni rozwój inicjatywy prywatnej, a także oszczędności w administracji państwowej, walka z marnotrawstwem i przywilejami oraz zorganizowaną przestępczością.

Nowy premier wiele obiecuje sobie po współpracy z opozycją, jeżeli ta zrezygnuje z demagogii. W polityce zagranicznej Włochy rządzone przez centroprawicę stawiają na sojusz z Ameryką. Domagają się także większej roli w Unii Europejskiej i obiecują współpracę przy likwidacji ognisk zapalnych - przede wszystkim na Bliskim Wschodzie. Silvio Berlusconi podkreślił, że Izrael ma prawo do pokoju, a Palestyńczycy do własnego państwa. Premier zaznaczył, że w realizacji programu potrzebna będzie pomoc Boga.

Tekst expose przekazany został do senatu. Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu odbędzie się w izbie deputowanych jutro, a w izbie wyższej parlamentu - w czwartek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Pomoc Boga"....z ust Cavalliere - Istna Hipokryzja....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.