Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3886 miejsce

Bernard Hopkins - najstarszy mistrz świata w boksie

Zaledwie 48-letni ale wciąż najstarszy mistrz bokserski. Amerykanin wyrównał własny rekord zwyciężając na punkty Tavorisa Clouda. Obecnie Hopkins jest mistrzem świata IBF w wadze półciężkiej.

Bernard Hopkins dodał do swojej listy ofiar kolejne nazwisko jak Bernard Hopkins wikipedia / Fot. DEWALT POWER TOOLS FIGHT NIGHT CLUB 2010skomentowano w ESPN Boxing. Tavoris Cloud nie podołał 48-letniemu Hopkinsowi w pojedynku zakontraktowanym na 12 rund. Decyzja sędziów była jednogłośna - (117:111, 116:112, 116:112).

Bernard Hopkins wyrównał własny rekord najstarszego mistrza świata w boksie. W maju 2011r. pokonał Kanadyjczyka Jeana Pascala. Zapytany, która walka zasługuje na większe uznanie w jego ocenie odparł, że "dzisiaj w nocy było lepiej. Dlatego, iż jestem starszy. Jest to bardziej satysfakcjonujące. (...) Walka dzisiejszej nocy była jedną z największych w mojej karierze."

Przed Hopkinsem najstarszym mistrzem był George Foreman. Legendarny amerykański pięściarz znokautował w pojedynku wagi ciężkiej swojego rodaka Michaela Moorera. Miało to miejsce w 1994 roku. Foreman miał wtedy 45 lat.

"Staruszek" Hopkins ma na swoim koncie 62 walki. Odnotowano 53 zwycięstwa z czego 32 razy wynik pojedynku ogłaszano przez nokaut. Przegrywał sześciokrotnie, dwa razy remisował. Dla 31-letniego Clouda była to pierwsza porażka. Do tej pory zachowywał bilans 24 zwycięstw z 19 wygranymi przed czasem.

Po ogłoszeniu werdyktu zwycięzca potwierdził swoje dobre samopoczucie: "Idę do Juniora (nazwa restauracji - przyp. aut.). Idę na kawałek sernika."

article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.