Facebook Google+ Twitter

Bernard Kouchner zszokowany postępowaniem Turcji na szczycie NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 18:28

Szef francuskiej dyplomacji przyznał, że jest zszokowany postępowaniem Turcji podczas niedawnego szczytu NATO w Strasburgu. Bernard Kouchner przyznał, że z powodu tureckiego oporu podczas wyboru sekretarza generalnego NATO wręcz przestał być zwolennikiem przyjęcia tego kraju do Unii Europejskiej.

Bernard Kouchner powiedział, w wywiadzie dla francuskiego radia RTL, że był zwolennikiem wejścia Turcji do Unii Europejskiej. Uzasadnił natychmiast użycie czasu przeszłego szokiem, jakiego doznał z powodu presji wywieranej przez Turcję na innych uczestników szczytu NATO w Strasburgu.

Zdaniem francuskiego ministra spraw zagranicznych, przypominanie przez Turcję afery karykatur Mahometa, która miałaby uzasadniać sprzeciw wobec wyboru Rasmussena na stanowisko szefa NATO, było co najmniej niezręczne.

Szefowi francuskiej dyplomacji nie podobało się umieszczanie przez Turcję na pierwszym planie kwestii religijnych. Powiedział, że niepokoi go ewolucja Turcji w kierunku wzmocniania religii i osłabiania laickości.

Kouchner zasugerował również, że istnieje związek między zgodą Turcji na kandydaturę Rasmussena i presją Baracka Obamy, by kraj ten został przyjęty do Unii.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.