Facebook Google+ Twitter

Bernard-Henri Levy broni Benedykta XVI

Bernard-Henri Levy, guru francuskiej lewicy stanął nieoczekiwanie w obronie Kościoła katolickiego, który jest - według niego - najbardziej prześladowaną grupą w Europie.

- Antykatolicyzm nabrał olbrzymich i niepokojących rozmiarów w Europie - uważa francuski intelektualista. - Istnieje we Francji rodzaj antyklerykalizmu, który nie jest zdrowy. Mamy prawo krytykować religie, ale najbardziej atakowaną z nich jest dziś religia katolicka - powiedział hiszpańskiemu dziennikowi ABC.

- Katolicyzm broni się znacznie mniej niż islam i judaizm - stwierdził. "Na porządku dziennym są profanacje grobów katolików" - ale nikt tego nie zauważa.

Filozof docenia teologię Josepha Ratzingera. - Głos papieża jest niezwykle ważny. Jesteśmy bardzo niesprawiedliwi wobec tego papieża - powiedział.

André Glucksmann i Bernard-Henri Lévy ufundowali ruch Nowej Lewicy. Obaj mają duży wpływ na dyskurs publiczny we Francji i Europie. Mówi się o nich, że są filozofami ulicy, gdyż docierają ze swoimi opiniami do szerokiego ogółu.

Źródło: B.-H. Lévy ŕ ABC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.