Facebook Google+ Twitter

Berus kontra Minor - Próba Siły

Czyje obrazy działają mocniej? Tego dowiemy się już w czwartek, 7 marca 2013 o godzinie 18 w Galerii Cafe Silesia przy ulicy 3 Maja 6 w Zabrzu gdzie odbędzie się wernisaż ich twórczości. Wystawa potrwa od 7 marca do 14 kwietnia.

plakat / Fot. Witold Berusdr Michał Minor (*1979)
Zabrzanin, malarz, grafik, plakacista. Absolwent ASP w Katowicach.
Artysta wciąż poszukujący, ufa sile wyobraźni, wierzy w moc sztuki która wzrusza, która zmienia optykę postrzegania świata, która daje nadzieję. Autor cyklów obrazów i grafik „Eks-komunikacja” i „Re-kolekcja”, osadzonych w nurcie społeczno-politycznym, w których stara się demaskować kompromitujące osiągnięcia cywilizacji zachodu. Obrazy i grafiki Minora mają m.in. na celu dekonspirację człowieka uwikłanego w system, podnoszenie do rangi „newsa” (który może kształtować i wstrząsać opinię publiczną) wydarzeń osobistych, anonimowych, wstydliwych, intymnych. Artysta lubi zabawę konwencją i formą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

mgr Witold Berus (*1959)
Zabrzanin, malarz, grafik. Absolwent ASP w Katowicach. Maluje twarze - kolosalnie przeskalowane portrety; wyraziste, agresywne w kolorze, prowokujące często gestem i grymasem modela. Niektóre z nich, zwłaszcza te eksplozywne, operujące gwałtowną ekspresją, wydają się być formą wyładowania jakichś osobistych emocji malarza, czy też formą sprzeciwu wobec jakiegoś „tu i teraz” otaczającego go świata. Tematem jego obrazów są również akty kobiece z różnymi podtekstami. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za upowszechnianie sztuk plastycznych. Inspektor w Wydziale Promocji i Turystyki przy Urzędzie Miejskim w Zabrzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.