Besiktas mistrzem Turcji

W sobotni wieczór odbyła się ostatnia kolejka tureckiej Superligi. Dotychczasowy lider tabeli - Beşiktaş, pokonał na wyjeździe 1:2 Denizlispor i zdobył jedenasty w historii klubu tytuł mistrza Turcji.

Na stadionie Atatürka w Denizli, ostro ruszyli gospodarze, walczący o utrzymanie w lidze. Pierwsza bramka jednak padła dla drużyny gości, a strzelił ją Filip Hološko w 27. minucie meczu. W drugiej połowie na 0:2 podwyższył obrońca Besiktasu İbrahim Toraman. Gospodarze zdobyli honorowe trafienie w końcówce spotkania. W 85. minucie piłkę do bramki Rüştü Reçbera, strzelił Brazylijczyk Daniel Braga, ustalając wynik na 1:2.

Dla Denizlisporu porażka oznacza spadek do 2. ligi, Besiktas zaś, wygrywając w ostatniej kolejce utrzymał się na fotelu lidera, a tym samym został po raz jedenasty w historii piłkarskim mistrzem Turcji.