Facebook Google+ Twitter

Beskidzka pisanka dla Prezydenta RP

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-03-23 18:53

Za niespełna miesiąc będziemy obchodzić Wielkanoc. Z tej też okazji ks. Jan Byrt i wierni z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłali Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu podarunek.

 / Fot. ks. Jan Byrt Wielkanoc jest świętem nadziei i odrodzenia. To czas zwycięstwa życia nad śmiercią. Chrześcijanie cieszą się ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Jednym z atrybutów tych świąt jest jajko - symbol życia. Dzielimy się nim z bliskimi składając sobie życzenia. Na świątecznym stole pojawiają się również pisanki, kraszanki czy malowanki. Kupujemy je, otrzymujemy od bliskich lub sami wykonujemy. To prawdziwe dzieła sztuki. Są piękną ozdobą świątecznego stołu.

Z pewnością można zachwycić się pisanką, która powędruje do prezydenta Komorowskiego. To dzieło pani Urszuli Cieślar z Wisły Malinki.  / Fot. ks. Jan Byrt

Pisanka jest w czterech kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Są tu też bazie, kwiaty i flagi: Polski i Unii Europejskiej (które nawiązują do ekumenicznego nabożeństwa i obchodów 10 rocznicy wstąpienia Polski do UE). Pisankę grawerowano specjalnym borkiem. Znajduje się na niej napis "Szczyrk 2014".


Europa potrzebuje modlitwy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Parafia jest WSPANIAŁA, bo jest aktywna, żyje.. Brawo i ukłony dla ks. Byrta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.