Facebook Google+ Twitter

"Bestie z południowych krain". Biegnij Hushpuppy, biegnij!

Ma sześć lat i przeżyła wiele trudnych chwil. Jednak te najtrudniejsze dopiero mają nadejść. Na oczach widza Hushpuppy stoczy walkę ze strachem i bestiami, które ciągną do Bathtub z odległych krain.

 / Fot. Fot.: materiały dystrybutora / Gutek FilmBathtub to piękne miejsce, w którym ludzie mierzą się z siłami przyrody. Często świętują, cieszą się życiem. I choć nie mieszkają w apartamentach i nie jeżdżą na wakacje do kurortów, są po prostu szczęśliwi. Ich sielankę, przeplataną pracą, kończą wieści o zbliżającym się sztormie. Hushpuppy jednak oprócz wielkiej wody będzie musiała zmierzyć się z czymś jeszcze trudniejszym - z faktem, iż jej ojciec traci siły.

Dziecko musi przetrwać. Jednak nie jest to pierwsze lepsze dziecko. To wrażliwa istota, widząca, jak złożony jest świat i jak z pozoru nieważne decyzje mogą wpłynąć na jego losy. Dojrzała jak na swój wiek. W jej oczach - podobnie jak w oczach ojca - widać siłę i determinację. Choć każde z nich ma inny cel: Hushpuppy chce uratować ojca, on zaś przygotować swą córkę do swojego odejścia.

 / Fot. Fot.: materiały dystrybutora / Gutek FilmReżyser stworzył świat podobny do Luizjany, którą jest zafascynowany. Bohaterzy filmu mają takie samo zacięcie jak jej mieszkańcy, szczególnie ci, którzy doświadczyli siły żywiołów kilka lat temu w Nowym Orleanie. Nieważne, gdzie są inni, którzy mogą pomóc mieszkańcom Bathtub - ważne, co oni sami robią by przetrwać. Bardzo istotna w filmie jest ich walka o powrót do zalanych domów, walka o normalność.

To co uderza w tym filmie, to autentyzm. Zagrożenia, z którymi mierzy się Hushpuppy są jak najbardziej realne. Bohaterowie nie mają żadnych super mocy, by sobie z nimi poradzić - mogą tylko liczyć na to, że przygotowali się do nich
najlepiej jak potrafili i że nie zabraknie im konceptu w poszukiwaniu rozwiązań. Myślę, że częściowo jest to efekt współpracy z osobami, które nie są aktorami z zawodu - Quvenzhané Wallis grająca Hushpuppy to uczennica 3. klasy szkoły podstawowej, grający jej ojca Dwight Henry pracuje w piekarni. Jednak oboje urzekli reżysera błyskiem nieugiętości w oczach.

Bardzo ciekawy motyw przeplata losy głównych bohaterów - widzimy, jak zza kręgu polarnego na południe podążają gigantyczne, przerażające istoty, którym udało się wydostać z lodowego więzienia. W trakcie seansu widz zastanawia się, kto zasługuje na miano tytułowych "bestii z południowych krain" - czy wielkie stwory, przypominające krzyżówkę dzika i mamuta, czy może sami mieszkańcy? Ludzie, którzy w obliczu licznych niebezpieczeństw stają się bestiami i walczą o przetrwanie, nie oglądając się na nikogo i na nic - tylko na inne "bestie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.