Facebook Google+ Twitter

Bestsellery Empiku 2009 już przyznane!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-12 15:58

Największy plebiscyt dla publiczności w Polsce rozstrzygnięty! Ponad 25 milionów klientów, którzy dokonali w 2009 roku zakupów w salonach Empik i w sklepie internetowym Empik.com, wybrało Bestsellery w poszczególnych kategoriach.

Największymi triumfatorami tej edycji Bestsellerów Empiku okazały się tytuły „Zmierzch” i „Sekret” - w wersjach: książkowej i filmowej zdobyły po dwie statuetki. Dla powieści Stephanie Meyer to pierwszy Empikowy laur, natomiast książka Rhondy Byrne ustanowiła swoisty rekord: trzeci rok z rzędu była najpopularniejszą publikacją w swojej kategorii!

Nie jest zaskoczeniem zwycięstwo stałej bywalczyni Empikowych list TOP Małgorzaty Kalicińskiej w kategorii: literatura polska („Dom nad rozlewiskiem), sporą niespodzianką może być natomiast 1 miejsce wśród książek z dziedziny „historia i literatura faktu” dla autobiografii jednego z najsłynniejszych polskich agentów - Mariana Zacharskiego. Rywalizację w „fantastyce” wygrał Andrzej Pilipiuk - drugi polski autor po Andrzeju Sapkowskim, któremu udało się wygrać z zachodnią literaturą tego gatunku. W kategorii „literatura zagraniczna” drugi rok z rzędu triumfuje Hiszpan Carlos Ruiz Zafón („Marina”).

Jeśli chodzi o bestsellery muzyczne - w kategorii „artysta polski” zwycięstwo Kultu (album „Hurra!”) to potwierdzenie fenomenu wyboru przez Klientów Empiku przede wszystkim ambitnej polskiej muzyki. Wśród wykonawców zagranicznych największą popularnością wśród klientów Empiku cieszył się Sting ze swoją nastrojoną płytą „If On A Winter’s Night…”. Rafał Blechacz po raz kolejny triumfuje w kategorii: „klasyka” a Diana Krall - ulubienica melomanów w Polsce - zwycięża wśród płyt jazzowych. W dziedzinie muzycznych DVD wielki powrót wydanego w 2005 r. koncertu Michaela Jacksona w Bukareszcie - absolutne arcydzieło i tytuł obowiązkowy na półce każdego miłośnika muzyki.

Wyniki rywalizacji w kategoriach filmowych są sporą niespodzianką. Wśród bajek/kina familijnego wielkie studia filmowe i superprodukcje przegrały rywalizację z już ‘wiekową’, ale wciąż bardzo pozytywnie odbieraną przez dzieci i dorosłych klasyczną kreskówką europejską - francuskim serialem „Było sobie życie”. Świetnie zrealizowana „Wojna polsko-ruska” Xawerego Żuławskiego do ostatniego momentu walczyła o pierwszą pozycję w kategorii polskich filmów z popularną komedią. Laury wśród seriali zebrał sezon drugi niezwykle popularnego na małym ekranie „Dr House’a”.

Rok 2009 należał, zgodnie z przewidywaniami, do gry „The Sims 3”. Klienci Empiku nie po raz pierwszy docenili w kategorii „gry PC” tę symulację życia: to już piąta statuetka dla Simów! Wśród gier na konsole królowała kolejna wersja kultowej gry - „FIFA 10” na PS3. Swoją pozycję umocniła na rynku konsola PS3, której niewątpliwie pomógł olbrzymi wybór gier na tę platformę i upowszechnienie formatu Blu-ray. Wśród „programów edukacyjnych i narzędziowych” wygrało „Domowe Karaoke 2” DVD, stanowiąc dowód na to, że popularne programy telewizyjne wykreowały wśród Polaków modę na zabawę ze śpiewem. Zresztą do miana Bestsellera Empiku w tej kategorii pretendowały wyłącznie programy karaoke.

W kategorii Empik art&pap - kolekcja autorska statuetkę zdobyła osobowość polskiego designe’u: Ania Goszczyńska.

Bestsellery Empiku to wyjątkowy i jedyny tego rodzaju plebiscyt kulturalny - „głosowanie” trwa przez cały rok i bierze w nim udział każdy Klient, który dokonuje zakupu w Empiku. Biorąc pod uwagę zasięg sieci i jej popularność, Bestsellery Empiku stanowią niezwykle cenny miernik upodobań, zainteresowań czytelniczych, muzycznych, filmowych i multimedialnych Polaków oraz odbicie trendów na polskim rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.