Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7610 miejsce

Bestsellery Empiku 2016. Znamy nominowane tytuły

Znamy największe hity roku 2016 - najchętniej wybierane przez Polaków książki, płyty, filmy i gry multimedialne!

 / Fot. materiały prasoweAbsolutna lista top – po pięć najgorętszych tytułów w każdej kategorii – powstała na podstawie wyborów ponad 33 milionów osób. Wśród nominowanych w kategorii literatura polska znaleźli się: Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Szczepan Twardoch, Andrzej Pilipiuk oraz Piotr C., a w kategorii literatura zagraniczna: Jojo Moyes, Hanya Yanagihara, Harlan Coben, Nicholas Sparks oraz Robert Galbraith.

Bestsellery Empiku to wynik całorocznych wyborów klientów salonów Empik i empik.com. Każdy zakup to głos oddany w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Statuetki zostaną przyznane w 11 kategoriach dla najlepiej sprzedających się tytułów, które ukazały się w 2016 roku - pięciu literackich, dwóch muzycznych, trzech filmowych i dla gry multimedialnej. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, a już dziś można głosować na najciekawsze Wydarzenie Roku 2016.

Wśród pretendentów do tytułu Bestsellera Empiku 2016 aż 4 nazwiska pojawiają się podwójnie: Patryk Vega walczy o statuetkę zarówno w kategorii film polski, jak i w literaturze faktu. W tej kategorii znajdują się również dwie książki ks. Jana Kaczkowskiego. Podwójną nominację dostała też laureatka ubiegłorocznych Bestsellerów – Nela Mała Reporterka. J. K. Rowling występuje jako pretendentka w kategorii literatura zagraniczna za książkę napisaną pod pseudonimem Robert Galbraith oraz jako współautorka nominowanego Harry'ego Pottera.

Zostanie też wręczone specjalne wyróżnienie dla Wydarzenia Roku. – Ten rok był wyjątkowy. Jak zawsze witaliśmy wschodzące gwiazdy, ale też często wzruszaliśmy się przy ostatnich utworach wielkich twórców. Na polskiej scenie obserwowaliśmy bezprecedensowe zjawiska, pięć z nich wyróżniliśmy w nominacjach do Wydarzenia Roku 2016 – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku. Wśród nominacji znajdują się: płyta i promująca ją trasa koncertowa Moniki Brodki "Clashes", wielokrotnie nagradzany film "Ostatnia rodzina", powrót potteromanii wraz z książką "Harry Potter i przeklęte dziecko", głośno i intensywnie komentowany serial "Belfer" oraz spektakl Mariusza Trelińskiego, który otworzył sezon artystyczny w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. O tym, które wydarzenie zostanie uhonorowane statuetką zdecydują internauci w głosowaniu na stronie www.bestsellery.empik.com.

Tegoroczna gala Bestsellery Empiku 2016 odbędzie się 7 lutego i będzie transmitowana na żywo na antenie telewizji TVN. Podczas uroczystości wystąpi wiele znakomitych gwiazd, ale organizatorzy jeszcze trzymają ich nazwiska w tajemnicy. Gospodarzem wieczoru będzie Marcin Prokop. Do rąk laureatów powędruje zupełnie nowa, premierowa statuetka Bestsellera Empiku. Zaprojektował ją zespół Jana Strumiłło, znanego m.in. z realizacji dla Muzeum Żydów Polskich POLIN, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Zachęty czy Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Aaaa!! Teraz rozumiem.... no to trzeba się śpieszyć... ;-)))
II tom Xięgi Nefasa wychodzi 1 lutego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, pierwsze dwa tomy cyklu "Śmierć frajerom" zostały wydane w 2015 roku, więc się nie kwalifikują do tej edycji konkursu. Z kolei trzeci tom cyklu ukazał się w listopadzie 2016 roku, więc ma mniejszą szansę na nominację niż książki z początku zeszłego roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwię się gdyż sama kupiłam w Empiku 3 książki o warszawskiej gangsterskiej sagi o Heńku Wcisło, "Śmierć Frajerom". Panie ekspedientki mówiły, że książki się świetnie sprzedają i nawet musiały dodatkowo zamawawiać, ostatnią, skarb Al Capone. Natomist Xsięgi Nefasa kupiłam bez kłopotu, bo Panie więcej zamówiły, Teraz wychodzi druga część tych "niesamowitych" opowieści...Dlatego się dziwię, że takie niby poczytne pozycje a nie znalazły się na liście.
Być może to miejscowy sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Empik nominuje najlepiej sprzedające się książki w sklepach tej sieci. Myślę, że podliczają liczbę egzemplarzy w danej kategorii i tworzą statystyki. Nie wiem, ile trzeba sprzedać.

"Książki świetnie sprzedające się nie potrzebują już rozgłosu, więc trzeba przypomnieć te które klientom nie wpadły w oko i przeszły niezauważone".

Takie jest założenie tego konkursu. Od tego są inne nagrody ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Literatura faktu. Ciekawe.
Jeśli to Empik nominuje to znaczy, że wystawia najlepiej u nich sprzedające się książki ?

Co to znaczy? Ile egzemplarzy? trzeba sprzedać aby znaleźć się na liście?
a może to działa odwrotnie.?
Ksisążki świetnie sprzedające się nie potrzebują już rozgłosu, więc trzeba przypomnieć te które klijentom nie wpadły w oko i przeszły niezauważone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.