Facebook Google+ Twitter

Bethel Woods, czyli kupony odcinane od Woodstocku

Co jedno ma z drugim wspólnego? Kawał historii, od której obecni właściciele odcinają kupony. Milionowej wartości.

Co ma jedna z drugim wspólnego? W sumie odpowiedz jest pokrętna, bo wszystko i nic.
Na pewno to samo wzgórze. U jego podnóża 42 lata temu trzydniowa muzyczna impreza zmieniła oblicze Ameryki. I nie tylko.

Na wzniesieniu tegoż samego wzgórza od 2006 roku króluje Bethel Woods – artystyczne centrum, które pełnymi garściami czerpie z woodstockowej schedy.

Stan Nowy Jork, Sullivan County (odpowiednik naszego powiatu), jakieś dwie godziny jazdy z samego Nowego Jorku na północ. W USA odległość jest podawana w odstępach czasowych, nie w kilometrach czy milach. Ale sprawdziłam w kilometrach - to jakieś 140 km na północ od NYC. I jesteśmy. To artystyczne centrum rozpościera się na ponad ośmiu kilometrach kwadratowych powierzchni.

Od 1996 roku Alan Gerry, jego obecny właściciel, a także właściciel telewizji kablowej, po cichutku wykupywał przylegle do farmy z Woodstock grunty. Nie chwalił się swoimi zamierzeniami, by ceny ziemi nie sięgnęły zawrotnych sum. Powoli, po cichu, z rozmysłem.

Piękna logistyka przygotowań.

Potem zaprojektowany został zespół budynków spełniających wymagania muszli koncertowej z gastronomicznym (a jakże) zapleczem. Za jedyne 100 mln dolarów. Bagatela.

Pozyskano fundatorów, którym teraz oferuje się platynowe, złote i srebrne karty członkowskie. Przekładają się one na miejsca w lożach w cudnym, zadaszonym amfiteatrze oraz VIP-owskie wejściówki na parking i do stref “jedzących”. Płacą to mają. A plebs? Na trawę i do budek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiesz jak cudny byl Sting w ubieglym roku? Az zal, ze minelo. Milo Cie widziec:) OM :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolę Deep Purple :) Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.