Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19622 miejsce

Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce

W sobotę ogień z groty narodzin Jezusa został przywieziony z Wiednia do Brna. Dzisiaj zaczął wędrówkę po Polsce.

Ks. infułat Stanisław Bogdanowicz z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju. / Fot. Darek SzczecinaOd 1991 roku polscy harcerze uczestniczą w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień pobrany przez skautów austriackich z samej groty narodzin Jezusa trafił do Europy, a dzisiaj z rąk słowackich skautów otrzymali go harcerze. Właśnie rozpoczął wędrówkę po Polsce. Jeszcze przed świętami trafi do ponad czterystu miejscowości i wielu instytucji, szpitali, domów opieki itp., bowiem ze światłem przekazywana jest nadzieja wszędzie tam, gdzie może jej brakować.

Tegorocznej wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca hasło: „Odważ się być dobrym”. Dla harcerzy oznacza to służbę, troskę o dobro, a także kształtowanie charakterów oraz wrażliwości na drugiego człowieka.

Jeszcze dzisiaj popołudniu harcerze przekażą BŚP mieszkańcom kilku miejscowości. Ceremonie przekazania światła zaplanowano w Poznaniu i Wrocławiu (bazylika św. Elżbiety Węgierskiej) o godz. 16,00, w Krakowie (bazylika Mariacka) i Częstochowie (klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze) o godz. 17.00, a o godz. 19,00 w Łodzi (archikatedra Łódzka).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam również http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J0ElF0tyotk#!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.