Facebook Google+ Twitter

Betlejemskie Światło Pokoju u prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 15:11

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Pałacu Prezydenckim. Harcerze przekazali je na ręce prezydentowej Marii Kaczyńskiej i szefa Kancelarii Prezydenckiej Władysława Stasiaka. Lech Kaczyński jest przeziębiony i nie mógł uczestniczyć w uroczystości.

Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Sinica zwróciła uwagę, że tegorocznej akcji towarzyszy hasło "Wszyscy rodzimy się do służby". Harcmistrz powiedziała, że to światło ma niesamowitą moc. "Rozpalone w Grocie Narodzenia Chrystusa, mimo, że nie ma tam teraz pokoju, za pośrednictwem ludzi dobrej woli wędruje po całym świecie", tłumaczyła naczelnik.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak podkreślił, że harcerze przypominają o tym, co najważniejsze: o miłości, wspólnocie i służbie.

Pani prezydentowa wspominała, że kiedyś sama też była harcerką. Podkreśliła, że ogień to nie tylko ciepło, ale i harmonia. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do prezydenckiej kaplicy. Będziemy o ogień dbać, zapewniała Maria Kaczyńska.

Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w 1986. roku. Ogień z groty betlejemskiej wędruje do 25-ciu krajów w Europie. Do Polski trafiło po raz 19-ty. Zostanie przekazany także premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu. Harcerze odwiedzą kościoły, różne urzędy i instytucje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.