Facebook Google+ Twitter

Betlejemskie Światło Pokoju we Wrocławiu

W sobotę, 19 grudnia, każdy wrocławianin będzie mógł odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy z ZHP.

Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Plast_-_Guide_with_Peace_light_from_Bethlehem.png&filetimestamp=20071218124354Przekazanie płomienia z Groty Narodzenia Pańskiego rozpocznie się o godz. 15.00 od mszy świętej, która odbędzie się w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety, obok wrocławskiego rynku. Po mszy nastąpi wręczenie światła przedstawicielom władz samorządowych oraz instytucji oraz delegacjom dolnośląskich Hufców ZHP. Z racji stulecia harcerstwa, która przypada w 2010 roku, każda delegacja dolnośląskich Hufców ZHP otrzyma pamiątkowy upominek.

Kaplica Betlejemskiego Światła Pokoju przy Schronisku Górskim ZHP "Głodówka" / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Glodowka2.jpg&filetimestamp=20081031104158Dolnośląscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odebrali w niedzielę, 13 grudnia, w tatrzańskim schronisku Głodówka.

Kto nie będzie mógł wziąć udziału w sobotnich uroczystościach, a będzie chciał zabrać Światełko Pokoju do swojego domu, będzie mógł to uczynić w godzinach pracy Komendy Chorągwi Wrocławskiej przy ul. Nowej 6.

Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linzu (Austria) jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.