Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22009 miejsce

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do nas o północy

Dokładnie o północy delegacja słowackich skautów dotarła do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach by przekazać polskim harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju.

 / Fot. Materiał ZHPJak już informowaliśmy, od piątku w Zakopanem odbywa się Betlejemski Zlot zorganizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego. Punktem kulminacyjnym Zlotu było powitanie na terenie Polski Betlejemskiego Światła Pokoju przywiezionego do nas z samej Groty Narodzin Jezusa za pośrednictwem skautów z Austrii i Słowacji. „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” – to tegoroczne hasło sztafety z BŚP zanoszonym do wsi i miasteczek, kościołów i szpitali, które przypomina harcerzom o pracy nad sobą oraz zachęca do manifestowania dobra.

Przybyłe na Krzeptówki harcerskie delegacje otrzymały BŚP z rąk naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy oraz przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła. Dzisiaj harcerze rozjechali się do swoich miejscowości po całej Polsce by Światło Pokoju przekazywać dalej. Zostanie ono przekazane naszym sąsiadom, a „Zawisza Czarny” wypłynie w rejs, bo zawieść je do skautów z Danii.

 / Fot. Kaja Drąg (ZHP)Jeszcze dzisiaj Naczelnik ZHP zawiezie Światło do Częstochowy, na Jasną Górę, zaś Przewodniczący ZHP do Krakowa. Uroczystości Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju będą miały szczególna oprawę.

W Częstochowie uroczystość rozpocznie się o 13:30 montażem światło-dźwięk pt. „Nie bój się, wyjdź z cienia” oraz wspólnym śpiewaniem kolęd przy gitarze i łamaniem się opłatkiem. Natomiast w Krakowie uroczystość rozpocznie się o godzinie 16:00 apelem harcerskim na Wzgórzu Wawelskim. Następnie w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, a po niej na Palcu Mariackim przekazanie Światła mieszkańcom oraz społeczności harcerskiej.

Jutro, w poniedziałek, Betlejemskie Światło Pokoju będzie przekazywane społeczeństwu w Olsztynie na dziedzińcu zamkowym (godz. 15:30) oraz w Warszawie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (godz. 17:00).

Do wigilii harcerki i harcerze ZHP pełnić będą niezwykłą służbę zanosząc Betlejemskie Światło Pokoju do wszystkich miast i wsi, by wielka radość rozświetla Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.