Facebook Google+ Twitter

Beto w Wiśle Kraków, SIlanpaa już wkrótce?

Wisła Kraków nie zwalnia tempa! Po zakontraktowaniu Garguły przyszedł czas na Brazylijczyka. Krakowianie zapewne nie chcą powtórzyć sytuacji, gdy w letnim okienku transferowym wzmocnili się zaledwie dwoma obrońcami.

Maciej Żurawski / Fot. Fot. PAP/Adam CiereszkoPrzegrali wówczas bitwę zarówno o Macieja Iwańskiego (przeszedł do Legii) oraz o Roberta Lewandowskiego (nową gwiazdę Lecha). Dlatego sprowadzono już 21-letniego napastnika - Beto. Piłkarz ten (występował ostatnio w rezerwach Palmeiras), ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii, a w roku 2005 roku został uznany "najlepszym młodym piłkarzem Brazylii".

O tym okienku transferowym jak na razie można mówić, że jest ono dla Wisły udane. Klub z Reymonta pozyskał już pomocnika i napastnika. Jacek Bednarz - dyrektor sportowy, stwierdził jednak, że w dalszym ciągu
poszukuje kandydatów na atakującego, skrzydłowego oraz bramkarza. Coraz częściej pojawiają się informacje jakoby tym drugim napastnikiem miał zostać były kapitan polskiej reprezentacji - Maciej Żurawski. Sam Żuraw przyznaje, że prowadzone są już rozmowy, jednak do finalizacji transferu jeszcze daleka droga.

Bramkarzem oraz niewykluczone, że również następcą Mariusza Pawełka, zostanie prawdopodobnie Henri Sillanpaa. Czterokrotny reprezentant Finlandii ma co prawda 30 lat, ale dla bramkarza to przecież dobry wiek.

Wisła jak już wspomnieliśmy szuka także skrzydłowych. O ile prawa strona pomocy jest w zespole w miarę mocno obsadzona (Łobodziński, Małecki, a w przypadku gdy Wisła nabyła już napastnika, także Rafał Boguski może grać jako prawy skrzydłowy), to właśnie lewe skrzydło (słaby ostatnio Zieńczuk) pozostaje newralgicznym punktem zespołu Macieja Skorży.

Kandydatów jest kilku, z kraju jest to zapewne 24-letni Janusz Gancarczyk, który ma za sobą udaną rundę jesienną w barwach Śląska Wrocław. Pozostali to obcokrajowcy, których ewentualne przyjście na Reymonta owiane jest ścisłą tajemnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.