Facebook Google+ Twitter

"Bez Barier" nie tylko dla niepełnosprawnych

Od października mieszkańcy Dolnego Śląska mogą oglądać nowy program telewizyjny adresowany niepełnosprawnych i nie tylko. "Bez Barier" ma pokazywać pozytywny obraz osób niepełnosprawnych, a je same zachęcać do większej aktywności.

Logo programu "Bez Barier" / Fot. logo"Bez Barier" to nowy, cykliczny program telewizyjny poruszający tematy związane z aktywnością osób niepełnosprawnych. Autorzy postawili sobie za cel łamanie negatywnych stereotypów i pragną udowodnić, że każdy ma prawo do pełnej realizacji w życiu. To, że ktoś porusza się na wózku lub o kulach, jest głuchy albo niewidomy nie oznacza, że ma mniejsze prawo do edukacji, pracy, sportu, rozrywki, miłości i posiadania własnego zdania.

- Osoby niepełnosprawne często kojarzone są z beznadzieją, utyskiwaniem nad sobą - mówi Jarek Perduta, współproducent programu i jeden z prowadzących. - Wiele stereotypów dotyczy związków niepełnosprawnych z nie-niepełnosprawnymi. W-skersi świetnie dają sobie radę i my chcemy to pokazywać - dodaje.
Określenie "w-skersi" wymyślił kilka lat temu Bartek Skrzyński, drugi z producentów i prowadzących magazyn "Bez Barier". - Wymyśliłem tę nazwę, by pokazać, że wózek, kula i aparat słuchowy mają pomagać w codziennym funkcjonowaniu, a nie stawać się sposobem na życie - tłumaczy Bartek, który sam porusza się na wózku, ale nie przeszkadza mu to w prowadzeniu bardzo aktywnego życia.

Bohaterami audycji będą niepełnosprawni, którzy pracują, uprawiają sporty, udzielają się artystycznie, mają sukcesy w biznesie. W programie gościć będą także gwiazdy kina, muzyki i sportu, które opowiedzą o swoich karierach, ale także o przełamywaniu barier mentalnych, z jakimi przyszło im się zmierzyć w swoim życiu.

Magazyn "Bez Barier" emitowany jest w każdą środę o godz. 17 na antenie Telewizji Wrocław. Powtórkę zobaczyć można następnego dnia o godz. 7.45, zaś archiwalne odcinki dostępne są na www.bezbarier.tv.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie tylko regionalne ale też ogólnokrajowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inne regionalene telewizje też powinny brać przykład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.