Facebook Google+ Twitter

"Bez Barier" nie tylko dla niepełnosprawnych

Od października mieszkańcy Dolnego Śląska mogą oglądać nowy program telewizyjny adresowany niepełnosprawnych i nie tylko. "Bez Barier" ma pokazywać pozytywny obraz osób niepełnosprawnych, a je same zachęcać do większej aktywności.

Logo programu "Bez Barier" / Fot. logo"Bez Barier" to nowy, cykliczny program telewizyjny poruszający tematy związane z aktywnością osób niepełnosprawnych. Autorzy postawili sobie za cel łamanie negatywnych stereotypów i pragną udowodnić, że każdy ma prawo do pełnej realizacji w życiu. To, że ktoś porusza się na wózku lub o kulach, jest głuchy albo niewidomy nie oznacza, że ma mniejsze prawo do edukacji, pracy, sportu, rozrywki, miłości i posiadania własnego zdania.

- Osoby niepełnosprawne często kojarzone są z beznadzieją, utyskiwaniem nad sobą - mówi Jarek Perduta, współproducent programu i jeden z prowadzących. - Wiele stereotypów dotyczy związków niepełnosprawnych z nie-niepełnosprawnymi. W-skersi świetnie dają sobie radę i my chcemy to pokazywać - dodaje.
Określenie "w-skersi" wymyślił kilka lat temu Bartek Skrzyński, drugi z producentów i prowadzących magazyn "Bez Barier". - Wymyśliłem tę nazwę, by pokazać, że wózek, kula i aparat słuchowy mają pomagać w codziennym funkcjonowaniu, a nie stawać się sposobem na życie - tłumaczy Bartek, który sam porusza się na wózku, ale nie przeszkadza mu to w prowadzeniu bardzo aktywnego życia.

Bohaterami audycji będą niepełnosprawni, którzy pracują, uprawiają sporty, udzielają się artystycznie, mają sukcesy w biznesie. W programie gościć będą także gwiazdy kina, muzyki i sportu, które opowiedzą o swoich karierach, ale także o przełamywaniu barier mentalnych, z jakimi przyszło im się zmierzyć w swoim życiu.

Magazyn "Bez Barier" emitowany jest w każdą środę o godz. 17 na antenie Telewizji Wrocław. Powtórkę zobaczyć można następnego dnia o godz. 7.45, zaś archiwalne odcinki dostępne są na www.bezbarier.tv.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie tylko regionalne ale też ogólnokrajowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inne regionalene telewizje też powinny brać przykład.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.