Facebook Google+ Twitter

Bez ciała nie ma odszkodowania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 08:36

Sytuacja, w której krewni zabitego w Pakistanie polskiego geologa nie otrzymają odszkodowania jest bardzo prawdopodobna. Może się tak stać, bo ubezpieczyciele domagają się formalnego potwierdzenia zgonu. Biuro Rzecznika Ubezpieczonych apeluje o uproszczenie procedur.

Film z egzekucji nie jest wystarczającym dowodem dla firm ubezpieczeniowych do wypłacenia odszkodowania. Zgodnie z przepisami, jeżeli rodzina Piotra Stańczaka chciałaby się ubiegać o należne im pieniądze musiałaby wystąpić do sądu o uznanie go za zmarłego na podstawie zapisu filmowego. Takie proces zająłby co najmniej pół roku.

Jak podało tvn24.pl, firma, dla której w Pakistanie pracował zabity inżynier, zapewnia, że "panuje nad sytuacja". Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych stwierdza, że nie zajmuje się ono kwestiami odszkodowań, ale rozważa ewentualne przyznanie specjalnego stypendium dla syna geologa.

Pomoc rodzinie zabitego w Pakistanie Polaka oferuje Biuro Rzecznika Ubezpieczonych. - Nie chce mi się wierzyć w aż tak formalistyczne podejście ubezpieczycieli do tego przypadku - powiedział w TVN24 Aleksander Daszyński, radca z Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Biuro apeluje do ubezpieczycieli o uproszczenie procedur.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.