Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13129 miejsce

Bez medalu, ale w dobrych nastrojach

4 kwietnia zawodniczki MUKS Płock wystartowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).

od lewej: Ola, Marcelina, Weronika i Monika / Fot. Piotr MieszkowskiNa malowniczo położonych, ale trudnych i wymagających trasach w centrum Zamościa, rywalizowała młodzież z całej Polski. Zjechali do Zamościa po eliminacjach międzywojewódzkich. Płock reprezentowały Monika Załęska i Marcelina Kawecka w biegu na 2km oraz Weronika Ners i Aleksandra Kozakiewicz na 3km (wszystkie uczennice lekkoatletycznej klasy sportowej w Gimnazjum Nr 1 w Płocku).

Z numerem 154 Marcelina Kawecka / Fot. Piotr MieszkowskiNajlepiej spisała się Marcelina, która finiszowała na 23 pozycji w biegu na 2km (najlepsza z Mazowsza). W biegu tym 76. była Monika. W biegu dłuższym, po pokonaniu trzech pętli ze stromymi zbiegami i podbiegami, na 39. pozycji zameldowała się Ola, a sześć pozycji za nią Weronika. W każdym z biegów wystartowało ponad 100 zawodniczek. Dziewczęta w sumie zdobyły 8 punktów w klasyfikacji drużynowej, co dało im 29 miejsce na 146 wszystkich sklasyfikowanych klubów z całej Polski. Jak się później okazało dziewczęta w klasyfikacji kobiet były najlepszą drużyną mazowiecką, a Marcelina najlepszą zawodniczą Mazowsza.

Bieg na 2km juniorek młodszych / Fot. Piotr MieszkowskiStart dziewcząt uważam za udany. Podkreślam, że dziewczęta startowały z rocznikiem starszym i, jak to się mówi, musiały zapłacić frycowe. W biegach przełajowych na poziomie Mistrzostw Polski nie bez znaczenia jest siła fizyczna i doświadczenie, a w Zamościu trasa była bardzo selektywna – wielu zawodników schodziło z trasy pokonanych. Dziewczęta nie są nowicjuszkami w lekkiej atletyce, ale dopiero pukają do drzwi ogólnopolskiej rywalizacji. Przed nimi na pewno jeszcze lata treningów by stanąć na podium tak trudnej i prestiżowej imprezy.

Niemniej jednak na swoim podwórku odnoszą liczne sukcesy. Ostatnio tryumfowały w Biegu Wagarowicza. W najbliższych planach mamy udział w XXII Crossie Szczutowa, w Rejonowych Biegach Przełajowych i Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Myślę, że z tych imprez dziewczęta wrócą nie z jednym medalem.
Marcelina Kawecka - nr 154 / Fot. Piotr MieszkowskiMonika Załęska / Fot. Piotr MieszkowskiAleksandra Kozakiewicz - 172 / Fot. Piotr MieszkowskiWeronika Ners - 173 / Fot. Piotr MieszkowskiAleksandra Kozakiewicz - 172 / Fot. Piotr MieszkowskiMarcelina i Monika przy tablicy wyników / Fot. Piotr Mieszkowski
Autor artykułu jest trenerem zawodniczek MUKS-u

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.