Facebook Google+ Twitter

Bez porozumienia w radomskim szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-06 20:55

Wciąż nie ma porozumienia w radomskim szpitalu. Po południu przeprowadzono kolejną turę rozmów kierownictwa placówki ze strajkującymi i przedstawicielami władz miasta. Spotkanie nie przyniosło żadnych rezultatów.

Strajkujące pielęgniarki oceniają, że kierownictwo szpitala i władze miasta nie mają pomysłu na zażegnanie kryzysu. Według pielęgniarek, jakąkolwiek moc decyzyjną ma tylko Narodowy Fundusz Zdrowia.


Wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień przekonuje, że miasto nie jest adresatem żądań płacowych personelu szpitala. Twierdzi, że samorząd nie może finansować świadczeń zdrowotnych, tylko inwestycje.Dyrektor radomskiego szpitala Andrzej Pawluczuk po raz kolejny podkreślił, że ewakuacja pacjentów ze szpitalnych oddziałów to ostateczność. Zaapelował do strajkujących, by wstrzymały się z protestami i poczekały na nowe kontrakty z NFZ. Dyrektor podkreślił, że dalsza akcja protestacyjna grozi koniecznością zamknięcia niektórych oddziałów placówki.Jutro szpital ma pełnić jedynie ostry dyżur. Nie będzie on jednak dotyczył oddziału chirurgii.

W placówce zatrudnionych jest półtora tysiąca osób - w tym prawie 600 pielęgniarek i 200 lekarzy. Obecnie - ze względu na strajk - do szpitala przyjmowani są tylko chorzy w stanie zagrożenia życia.

Pielęgniarki domagają się podwyżek średnio o 600 złotych brutto. Dyrektor szpitala nie może spełnić żądań, bo placówka jest zadłużona na 25 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.