Facebook Google+ Twitter

Bez przebaczenia. Rzecz o zamachach

Po wojnie skrytobójstwa wciąż były "ulubioną" robotą sowieckich służb. Zaczęto jednak stosować coraz bardziej skomplikowane i zmyślne metody zabijania. Perfekcyjnym zamachem na pewno było zabójstwo Lwa Rebata, teoretyka ukraińskiego nacjonalizmu i głównego ideologa NTS...

Wielokrotnie już pisałem o tym, że onet cenzuruje wypowiedzi, także i dzisiaj nie przepuścił mojego komentarza. Był on odpowiedzią do jednego ze "znawców" wywiadów, chociaż był jak najbardziej na temat, nie zawierał wulgaryzmów, ani nikogo nie szkalował - zresztą gdyby robił to ostatnie, najlepiej jeszcze w stosunku do osoby Jarosława Kaczyńskiego, to by pewnie przeszedł. Ale jak wiadomo nie robił, więc nie został przepuszczony przez moderatorów, podważał teorię oficjalną, że zamachy robi się tylko na "przywódców mających szansę na reelekcję, oraz to "że takie zamachy są zawsze perfekcyjne do granic możliwości".

Tak więc "znawca" z forum onetu napisał, że gdyby to był zamach to
na pewno wszystko by się zgadzało, wszystko by idealnie pasowało, wszyscy by byli zgodni co do jednej wersji, a kontrolerzy na pewno nie zmienili zeznań. Ten posiadający zapewne olbrzymią, wielokrotnie większą wiedzę od nas wszystkich, prawdopodobnie przeczytał wszystkie książki na temat wywiadu, a może nawet lepiej - twierdził bowiem z tak silnym przekonaniem o własnej nieomylności, że trudno wątpić, iż z pewnością ma rację. Suworow, Bukowski, Golicyn, Sejna, Gordijewski i jeszcze pewnie ze 100 innych książek.

Inni znawcy, zapewne posiadający równie dużą wiedzę, gorąco popierali go, bo jak powszechnie wiadomo jakieś 90 proc. zamachów na polityków przeprowadza się "na polityków mających szansę na zwycięstwo w wyborach", no i oczywiście - wszystkie zamachy na każdego - czy to polityka, czy dysydenta czy dezertera wychodzą perfekcyjnie. Ja przeczytałem mniej niż 100 książek, ale będę bezczelny i będę polemizował ze znawcami, nieomylnymi.

Być może oni mają jakąś większą wiedzę, skoro są tak pewni. Ja taki pewien nie jestem. Bo oto na przykład sprawa Ignaca Poreckiego, nielegała działającego na terenie Europy Zachodniej znanego pod pseudonimami "Reiss" i "Ludwig". Porecki był na tyle odważny, że wysłał list do KC, w którym przyznał się iż "wybiera wolność" i wezwał do walki ze Stalinem i stalinizmem, w imię Lenina i Trockiego. Porecki nie spodziewał się jednak, że NKWD wie, iż potajemnie spotyka się on z oficerami zachodnimi i otworzy list jeszcze przed jego dostarczeniem. Za Poreckim natychmiast wysłano tzw "grupę ruchomą", mówiąc prosto - zabójców.

List od niego pokazano Walterowi Krywickiemu, który sam później uciekł na zachód. 4 września 1937 roku szwajcarska policja znalazła nieopodal Lozanny jego ciało. Zamach na Poreckiego zlecono żydowskiej komunistce Gertrudzie Schildbach, która uciekła z Niemiec po dojściu do władzy NSDAP. Napisała ona do Poreckiego, z którym się przyjaźniła, list w którym prosiła go o spotkanie. Porecki i jego żona umówili się z nią w kawiarni. Schildbach jednak złamała się i nie wykonała polecnia NKWD, które kazało jej wręczyć Pani Poreckiej zatrute czekoladki.

Wyprowadziła jednak Poreckiego z kawiarni na boczną drogę, gdzie czekał już zabójca NKWD - Ronald Franocois Rossi, posługujący się pseudonimem "Abiate". Porecki w pewnym momencie zorientował się co się dzieje i zaczął prawdopodobnie walczyć, ale nie miał szans z karabinem maszynowym. Jednak nim zginął zdołał wyrwać Gertrudzie Schildbach kosmyk włosów. Dzięki temu Szwajcarom udało się ustalić zabójców. Schildbach zidentyfikowano na podstawie kosmyku siwiejących włosów, Rossiego wydała jego szwajcarska kochanka, udało im się jednak uciec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry artykuł, niestety zbyt długi ... 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.