Facebook Google+ Twitter

Bez wyliczonej kwoty ani rusz

Niedługo powinniśmy przygotować się do płacenia w sklepach za zakupy tylko i wyłącznie wcześniej odliczoną kwotą. Karą grzywny został ukarany motocyklista z Krakowa, który płacił za przejazd przez autostradę A4 drobnymi pieniędzmi.

Autostrada A1 w Polsce. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Autostrada_A1_Swaro%C5%BCyn-Nowe_Marzy.JPG&filetimestamp=20081019182926W październiku 2009 roku pan Maciej jechał z Krakowa na Śląsk słynną A4. Zatrzymał się przy kasie, chcąc uiścić opłatę. Posiadał same drobne, ale jak wiadomo - "to też pieniądze". Nieszczęśliwy traf chciał, że chwilę potem pojawiła się grupa strajkujących motocyklistów, którzy chcą zmniejszenia opłaty w stosunku do samochodów osobowych.

Pan Maciej również został posądzony o to, że celowo płacił drobnymi, aby liczenie trwało długo, a korek się zwiększał. Sąd ukarał motocyklistę 200 zł grzywny, jednak oskarżony odwołał się i ma szansę na wygranie tej sprawy.

Jak się okazało w przepisach prawnych nie ma żadnego nakazu, mówiącego o wyliczonych kwotach, więc aby nie było korków z powodu zbyt długiego liczenia drobnych pieniędzy, kasjerom z A4 należy kupić kalkulatory.

tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To raczej jakieś kuriozum, bubel sądowy, o ile nie innych przesłanek do wymierzenia kary(ciekawe co jest w uzasadnieniu wyroku).
Drobne monety równiez sa prawnym środkiem płatniczym w PL i muszą być honorowane.

W sumie nie za bardzo chce mi się wierzyć, że ów motocyklista zupełnie przypadkiem płacił drobnymi tuż przed pojawieniem się strajkujących motocyklistów.Ale niezależnie od motywu miał prawo tak płacić i sąd w trybie odwoławczym powinien uchylic wyrok I instancji. Jeżeli tego nie zrobi to nie nalezy sie poddawac tylko dalej walczyć (kasacja) a potem do Brukseli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.