Facebook Google+ Twitter

Bez ZUS-u ani rusz!

Sądziłam, że sprawy z ZUS zostały pomyślnie zakończone, w związku z czym na czas przynajmniej do 2015 roku zapomnę, że jakiś tam ZUS istnieje. O święta naiwności!

Po pierwszym bliskim spotkaniu III stopnia z urzędnikami ZUS sądziłam, że przynajmniej do 2015 roku nie będę nawet słyszała nazwy tej instytucji. I co? Oto siedzimy sobie w czwartek bodaj przy poobiedniej herbatce, rozmawiamy, jeden z domowników przegląda ogólnopolski dziennik. Nagle znieruchomiał. "Cóż się dzieje?" pytamy. I dowiadujemy się, że oto jakiś dowcipny dziennikarz zadzwonił do ZUS z prośbą o naliczenie emerytury. Co odpowiedziała mu niewątpliwie bardzo miła urzędniczka? Tak, tak. Będzie to kosztowało 200 PLN.

Pech chce, że w pół godziny później oglądamy telewizyjne wydanie "Panoramy". A w niej między innymi materiał na temat bardzo sympatycznego młodego człowieka, ucznia technikum, który (choć nie Wojtek) chciałby zostać strażakiem. Sympatyczny młody człowiek został niedawno osierocony przez matkę, gdzie tatuś - nie wiadomo. Dość że młodzieniec nie ma żadnego źródła utrzymania. Niestety, skończył już 18 lat. Niestety, jest też zdrowy i zdolny do pracy. Państwo domyślają się zapewne, że gdzieś tu czai się ZUS. I słusznie. Chłopak złożył do ZUS wniosek o rentę socjalną i ZUS w szczodrobliwości swej byłby rentę przyznał, ale na nieszczęście zapewne nieomylny lekarz orzecznik ZUS stwierdził, że nasz bohater nie jest osobą całkowicie niezdolną do pracy. Gdyby był, dostałby rentę. "Takie przepisy" tłumaczy prawie zaskoczony kierownik miejscowego inspektoratu ZUS. I nie wiadomo, czy marzącemu o studiach w WOSP uczniowi technikum, uda się skończyć choćby szkołę, skoro ma do dyspozycji lekko ponad 200 PLN zasiłku z pomocy społecznej. Ach, te przepisy!!! Aż się chce zapytać, czy dla człowieka zostały stworzone, czy człowiek dla nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Napisz więcej ponieważ w ZUS bardzo wiele śmierdzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.