66359 miejsce

Bezapelacyjne zwycięstwo MKSu!

Zawodniczki Waldemara Kawki, wspierane przez kilkunastoosobową grupkę kibiców, pokonały w Łodzi, w trzecim meczu walki o brązowy medal, miejscową Organikę 3:0. Jedynie pierwszy set, wygrany przez gości 28:26, przysporzył emocji.

Organika Budowlani Łódź - ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza / Fot. Rafał KołodziejczakNikt, z ośmiu tysięcy kibiców, którzy zasiedli na trybunach Atlas Areny, nie spodziewał się, że spotkanie będzie miało taki przebieg. Drużyna ENIONu Energia MKS Dąbrowa Górnicza zmiażdżyła, bo inaczej tego nazwać nie można, łodzianki. Świetna gra w defensywnie, fantastyczne rozegrania i cudowne ataki ze szwajcarską precyzją ze skrzydeł jak i ze środka. To wszystko widzieliśmy w wykonaniu ekipy przyjezdnej. Błędy, brak przyjęcia, a tym samym i brak środka, kiepska forma na skrzydłach. Taki obraz pozostawiły po sobie podopieczne Wiesława Popika. Drużyna ze śląska, pod dowództwem byłej rozgrywającej reprezentacji Polski - Magdy Śliwy, pokazała, że jest kolektywem, który ciężko będzie złamać beniaminkowi Plus Ligi Kobiet w drodze po brązowy medal.

Pierwszy set nie zapowiadał takiego wyniku. Do pierwszej przerwy technicznej, trwała gra punkt za punkt. Przy stanie 8:7 dla ekipy z Łodzi, na zagrywkę powędrowała Karolina Kosek i za chwilę na tablicy wyników pojawił się rezultat 11:7. Wtedy też o pierwszy, przysługujący czas poprosił Waldemar Kawka. Po powrocie na parkiet, dzięki serii świetnych zagrań m.in. Katarzyny Brydy, Organika prowadziła już 17:10. Szkoleniowiec dąbrowianek postanowił wtedy wykorzystać drugą przerwę, po której obraz gry odmienił się o 180 stopni. Po powrocie na parkiet Bryda zepsuła zagrywkę, a po przeciwnej stronie siatki w polu serwisowym stanęła Aleksandra Liniarska. Dzięki kąśliwym serwisom wynik po kilku chwilach brzmiał już tylko 17:15. Z każdą kolejną akcją Organika popełniała coraz więcej błędów. Pomyłki Marty Pluty na rozegraniu i Teixeiry na przyjęciu i w ataku sprawiły, że ze stanu 23:21, Dąbrowa wyszła na prowadzenie 23:24. Przy trzeciej piłce setowej, pierwszą partię zakończyła cudowną "kiwką" w 9. metr Śliwa.

Drugi i trzeci set miały bardzo podobny do siebie scenariusz. Od samego początku dąbrowianki przejęły inicjatywę, odskakując łodziankom na kilka punktów, systematycznie jeszcze tę przewagę powiększając. Świetnie zagrywki czy to Agaty Pury czy Joanny Szczurek powodowały brak dobrego przyjęcia, z którego Marta Pluta posyłała wysokie i często również niedokładne piłki do skrzydłowych, na które czekał już równy blok z Katarzyną Gajgał na czele. Zmiany jakich dokonywał trener łodzianek nie przynosiły rezultatu. Bezradność szkoleniowca pokazuje wynik. ENION wygrał drugą i trzecią partię kolejno do 15 i 9(!).

Czy w czwartek Organika ma szanse na zwycięstwo i przedłużenie rywalizacji? Z taką grą, na takie rywalki na pewno nie. Jutro jest jednak nowy dzień, a siatkówka jest grą, w której 24 godziny potrafią odmienić drużynę. Czwarty mecz odbędzie się również w Atlas Arenie o godzinie 19.

Warty odnotowania jest rekord publiczności na meczu ligowym. Liczba prawie ośmiu tysięcy ludzi i to jeszcze na meczu pań, robi wrażenie.

Organika Budowlani Łódź - ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (26:28, 16:25, 9:25)

Organika Budowlani Łódź: Pluta (1 punkt), Bryda (6), Kosek (5), Teixeira (5), De Paula (4), Shelukhina (3), Ciesielka (libero) oraz Zaroślińska (7), Niemczyk (2), Koczorowska (2), Jasińska, Nowakowska

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Śliwa (3), Pura (17), Szczurek (10), Sieczka (11), Gajgał (9), Liniarska (8), Strasz (libero) oraz Haładyn, Sadowska (2)

MVP: Magdalena Śliwa