Facebook Google+ Twitter

Bezczelne, krnąbrne i zuchwałe - kobiecość w Barbarella.pl

"Inspiruje nas przełomowe odkrycie, że kobieta ma mózg, oczy i może lubić seks" - pisze redaktor naczelna o swoim magazynie internetowym. Problem w tym, że potrzebom mózgu nie poświęca się tu zbyt wiele miejsca.

Zupełnie niedawno natknęłam się w sieci na stronę internetową Barbarella.pl, poświęconą szeroko, a może właśnie dość wąsko, pojętym sprawom kobiecym. Niepokojący jest bowiem model kobiecości kreowanej przez ten portal. Jej aspiracje to orgazm (choć mężczyzny nie musimy do tego angażować, bo przecież są wibratory) i pieniądze.

Portal adresowany jest do młodych, wyzwolonych obyczajowo, wykształconych kobiet. Zabawne, jakie kieruje do nich konkursy. Czyżby wielkim wyzwaniem dla intelektu miałoby być stworzenie sloganu o zabawkach erotycznych? Akcje, jakie realizuje redakcja w przestrzeni publicznej, to przedświąteczne kiermasze gadżetów erotycznych czy też spotkania z cyklu „Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety”. Nie jestem pruderyjną mniszką, ale odnoszę wrażenie, że także tu w portalu tworzonym dla kobiet przez kobiety następuje zredukowanie tak zwanej płci pięknej do cielesności.

W swoim agresywnym wyzwoleniu pomija się tematy mocno i dramatycznie kobiet dotyczące. Głośna sprawa, jaką wywołało ostatnio wyznanie Marii Czubaszek o dwukrotnej aborcji, która odbiła się szerokim echem w polskich mediach, w Barbarelli pozostała niezauważona. Nie mówi się tu o tematach naprawdę ważnych i kontrowersyjnych. Nie ma w tym świecie nawet miłości, bo przecież po co komu facet, jak ma się wibrator. Redakcja tkwi w różowym świecie pozorów, gdzie jedyny problem to brak orgazmu.

Według Focaulta o naszej tożsamości decyduje płeć psychiczna. I tak możemy mieć męskie kobiety i kobiecych mężczyzn w sferze wrażliwości, sposobu postrzegania świata, mechanizmów psychicznych rządzących zachowaniami, a Barbarella.pl to kobiecy macho – tylko, że zamiast penisa myśli właściwym sobie narządem.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.