Facebook Google+ Twitter

Bezdomni drużyną roku!

Dziennikarze "Piłki nożnej" podczas dzisiejszej gali przyznali nagrodę specjalną brązowym medalistom mistrzostw świata, reprezentacji Polski ludzi bezdomnych w tzw. piłce nożnej ulicznej. Nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie "Barka".

Podczas dzisiejszej gali tygodnika „Piłka Nożna” wręczono wiele nagród w wielu kategoriach: piłkarz roku, trener roku, jedenastka pięćdziesięciolecia, kibice roku, odkrycie roku i tym podobne. Dziennikarze „Piłki Nożnej” nie przyznali jednak (po raz pierwszy zresztą) nagrody dla drużyny roku. Powód? Bo żadna z drużyn na tę nagrodę nie zasłużyła. Przypomnijmy, iż rok temu tę nagrodę otrzymała reprezentacja Polski.


Przyznano natomiast w zastępstwie nagrodę specjalną, a laureatem została reprezentacja Polski osób bezdomnych. I jak się okazuje nagroda jest jak najbardziej zasłużona. Polscy bezdomni już trzeci raz z rzędu na mistrzostwach świata zdobyli medal. Tym razem był to brązowy krążek w Kapsztadzie. Wielkie brawa!


Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na  świecie. Inicjatorzy przedsięwzięcia jakim jest tzw. piłka nożna uliczna chcieli poprzez sport podwyższyć poziom rozwoju i edukacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jak widać odnieśli sukces. Pokazali jak być człowiekiem i pomóc najbiedniejszym, i od dawna skazanym, często nie z własnej winy, na niepowodzenie w  życiu prywatnym.


Instytucją, która wzięła pod swoje skrzydła tych ludzi jest Sportowe Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej Barka. Laureaci nie kryli wzruszenia, byli szczęśliwi nie tylko z odniesionych sukcesów, mogli również spędzić wieczór z elitą polskiego piłkarstwa. Nie każdy ma takie możliwości. Im się udało.


Sposób w jaki działa Barka bardzo, mnie ujął. Bardzo dobrze się stało, że mamy w Polsce takie stowarzyszenie, i że są ludzie, którym los innych nie jest obojętny.


Oto skład naszej reprezentacji:

Norbert Antoszewski, Rafał Różański, Tomasz Krzyżaniak, Tomasz Sobański, Mateusz Hołub, Tomasz Figlarz, Robert Karczewski (odebrał nagrodę w imieniu drużyny), Artur Hyżyk,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomek ...
  • Tomek ...
  • 06.05.2011 09:09

Cieszę się bardzo, znam osobiście Artura Hyżyka, reszty zespołu niestety nie znam, myślę jednak, że kiedyś ich poznam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluję tylko pragnę zaznaczyć iz mieszkancy placówki ośrodka noclegowni nie są bezdomnymi bo maja dach and głowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.