Facebook Google+ Twitter

Bezdomni futboliści zagrają z przyjaciółmi zmarłego aktora

W Kargowej (Lubuskie), w rodzinnym mieście zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego w najbliższą niedzielę spotkają się na murawie miejscowego boiska piłkarze z narodowej reprezentacji bezdomnych i przyjaciele aktora.

Maciej Kozłowski. Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic / Fot. SławekDla wielu postać aktora była wzorcem. Nie wstydził się swojego pochodzenia. Czynnie, w miarę swoich możliwości, wspierał finansowo polską reprezentację bezdomnych w piłce nożnej, w której także, okresowo, z nr 4 na koszulce, grał osobiście. Był inicjatorem zbiórki funduszy na ich wyjazd na mistrzostwa świata bezdomnych w Australii.

- Maciek nigdy nie zapomniał także o swoim rodzinnym mieście, często tutaj zaglądał, nawet był z tego dumny, że pochodził z małej miejscowości – wspomina dla Wiadomości24pl, burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski.

Spotkanie piłkarskie to swoisty gest uhonorowania aktora. Stąd też do drużyny przyjaciół aktora swój udział zgłosiło wiele osób ze świata sportu, mediów czy polityki. Na murawę powinni więc wybiec: Jerzy Dudek, Maciej Szczęsny, Radosław Majdan, Dariusz Dziekanowki, Tomasz Kłos, Michał Żewłakow, Piotr Świerczewski, Piotr Zelt, Rafał Bryndal, Marek Kościkiewicz, Hirek Wrona, Andrzej Andrzejewski, Filip Wiśniewski.

Drużynę przyjaciół poprowadzą do boju: Olaf Lubaszenko, Andrzej Strejlau i Paweł Janas, zaś sędzią głównym spotkania będzie Karolina Radzik, jedyna w Polsce kobieta dysponująca międzynarodowymi uprawnieniami sędziowania.

Niestety, nie udało się W24 ustalić personalnego składu drużyny bezdomnych. O tym także milczą oficjalne zawiadomienia. Początek spotkania o godz. 15, 26 czerwca br. W piątek natomiast odbył się tu I Przegląd Filmów - „Kargowa Maciejowi Kozłowskiemu”.

Szerszej publiczności aktor znany był z ról filmowych m.in.: „Ogniem i Mieczem”, „Wiedźmin”, „Psy”, „Kroll”, „Miasto prywatne”, czy w końcu seriali tv: „Samo życie”, „Czwarta władza”, „Oficer”. Maciej Kozłowski zmarł 11 maja 2010 r. w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.