Facebook Google+ Twitter

Bezdomni - ludzie drugiej kategorii

Nie wszystko możesz kupić, nie możesz brać udziału w wyborach, jak nie jesteś świadom ograniczeń związanych z bezdomnością nie jest żle .Ale gdy dowiadujesz się, iż dla systemu jesteś człowiekiem drugiej kategorii oczy ci się otwierają!?

Oto kilka przykładów z życia wziętych: próba podjęcia pracy: cóż, doradca personalny patrzy na dowód osobisty i dodaje "jest wymóg o stałym zameldowaniu i nie karalności a co za tym idzie odmowa legalnej pracy".

Oraz: jak tu się ubezpieczyć od niebezpiecznych wypadków tak, jak każdy człowiek? Gdy pytałem agenta firmy ubezpieczeniowej odpowiedział mi - żaden agent mnie jako bezdomnego nie ubezpieczy na życie czy od nieszczęśliwych wypadków. Za duże ryzyko. Więc jak by mi się w pracy coś przypadkiem, stało to mam zapomnieć o odszkodowaniu - pozostaje praca na czarno i ubezpieczenie w PUP ale to przecież jest niezgodne z prawem.

Dziś się dowiedziałem w urzędzie, że nie będzie mi dane głosować, gdyż bezdomny jako osoba drugiej kategorii powinna spełniać wymóg o stałym zameldowaniu i pobycie. Wtedy moge zostać dopisany do stałej listy głosujących.

To samo tyczy się służb mundurowych, które cały czas pytają o adres do korespondencji i miejsce pobytu zatrzymując na UMP, a po czasie zwalniając. (Ja osobiście mam adres do korespondencji, gdyż znajomy był mi winien przysługę i pocztę otrzymuje do jego mieszkania). Tak naprawdę, sytuacja bezdomnych jest niezwykle trudna z jeszcze jednego powodu. Wobec nas zawsze można zastosować jakikolwiek artykuł z kodeksu wykroczeń np: "leżał obscenicznie", "zachowuje się obscenicznie"... itp.

Na koniec dodam, że przykre to ale prawdziwe. Czy nie prowokuje to również do zachowań radykalnych?
Bezdomny Wars

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Agnieszko, proszę dzwonić albo napisać do Redakcji Wiadomosci24. Oni to przekażą dla Salvatore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że Pan dawno nic nie napisal. Zawsze z przyjemnością czytalam. Nie mogę też się z Panem od dluzszego czasu skontaktować, a mam pozytywne wieści do przekazania. Bardzo proszę o kontakt, Agnieszka z TV :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż....z czasów socjalizmów tez byli ludzie tak zwani bez stałego którzy szwendali się po kraju ale wszyscy mieli stałe zameldowanie a teraz celowo tworzy się skrajną nędze-bezdomność by móc zatrudnić ludzi na tym problemie żerujących świeżo upieczonych adeptów socjologi,psychologi czy ludzi po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim to oni mają łapać kontakt psychologiczny i namawiać na przyjęcie pomocy ze strony państwa które najpierw stwarza taki system-bezdomności a potem pozwala żerować na owym systemie innym niby pomocnikom ha!!!!dobre sobie
No i nie myśl o radykaliżmie i aktach.......

Vivat światowa Anarchia!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci ludzie usytuowani są jak chomiki w kołowrotku. Moga sie kręcić, ale wyjścia nie mają. I rzeczywiście może narastac w nich zlośc i agresja.
Bez zameldowania nie mogą sie zatrudnić, bez zatrudnienia - zameldować. Moznaby to nazwac bzdurą, gdyby nie warunkowało ludzkiego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.