Facebook Google+ Twitter

Bezdomni okupują bazylikę w Neapolu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 11:48

Od prawie trzech tygodni kilkusetosobowa grupa bezdomnych okupuje bazylikę Del Carmine w Neapolu. Cierpliwość władz kościelnych i komunalnych wyczerpała się, gdy okazało się, że gotują oni sobie posiłki na ołtarzach.

Arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe uznał, że to już przesada. Jego zdaniem bezdomni dopuścili się zbezczeszczenia kościoła, który traktują jak kemping. Zdumienie kurii wywołała już wcześniejsza reakcja tych ludzi na wiadomość, że w tych warunkach księża nie chcą odprawiać tam niedzielnej Mszy. Szkoda, bo my też chętnie byśmy wzięli w niej udział, powiedzieli bezdomni. Z nieukrywanym już oburzeniem kardynał zareagował na udokumentowane prasowe doniesienia o stawianiu na ołtarzach elektrycznych kuchenek i gotowaniu na nich posiłków.

W bazylice przebywa blisko 350 osób. Ponad połowa z nich pochodzi spoza Neapolu, nie ma więc nawet prawa upominać się o przyznanie komunalnego mieszkania. Władze cywilne i kościelne zdecydowane są na drastyczne rozwiązanie problemu.

We Włoszech dość często bezdomni, a także nielegalni imigranci, kryją się w kościołach. W większości przypadków nie zawodzą się na wyrozumiałości księży i biskupów. W Neapolu jednak tym razem może być inaczej.

Marek Lehnert, Rzym/ab

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.