Facebook Google+ Twitter

Bezdomni powinni mieć możliwość zarobkowania

Bezdomni przeważnie zarabiają zbieraniem puszek. Jest to pożyteczne zajęcie, ale czasem brakuje puszek, a moc przerobowa się marnuje. Gdyby zwiększyć dostępność do innych surowców wtórnych bezdomni mieliby lepsze możliwości zarobkowania

Praca na etacie czy na zlecenie, w przypadku bezdomnych jest nierealna. Mają upośledzenie na tym punkcie, po prostu - jak ślepy nie widzi, tak bezdomny nie pracuje u kogoś. Ale ci sami ludzie - właśnie bezdomni - mają ponadprzeciętne zdolności w pozyskiwaniu surowców wtórnych.

Na wysypisku śmieci też dokonuje się selekcji odpadów. Na taśmę wyrzuca się śmieci, a pracownicy etatowi stoją, przyglądają się śmieciom i wybierają surowce wtórne. I gdzie tu miejsce dla bezdomnych? Na niektórych wysypiskach słabo się pilnuje składowanych śmieci. Wchodzą bezdomni z workami i wybierają sobie nielegalnie to, co tam jeszcze można pozyskać. W ten sposób, nie będąc etatowymi pracownikami, mają możność zarabiać.

Gdyby pojemniki na śmieci na osiedlach były bardziej dostępne, bezdomni mogliby grzebać w śmieciach nowych, zamiast w starych - co jest mniej przyjemne ze względu na zaawansowany proces gnicia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak najbardziej! Bezdomni powinni mieć taka możliwośc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam w domu duże pudło, do którego wrzucam papiery wszelakie. Gdy jest pełne, pakuję porządnie i w drodze do sklepu zanoszę do śmietnika. Nie wiem czy śmietnik jest pod obserwacją, ale makulatura znika szybciutko, co mogę stwierdzic w drodze powrotnej. Dziś podsłuchałam rozmowę bezdomnych. Mówili, że nie opłaca im sie tachać papierzysk na skup, bo tam płacą ostnio tylko 7 groszy za kilogram, ale paczkę wzięli, bo kolega ma piecyk, więc się na rozpałkę do niego nada! I to też pięknie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.