Facebook Google+ Twitter

Bezdomni w Marsylii muszą nosić żółte, odblaskowe trójkąty. Organizacje broniące praw człowieka zapowiadają demonstracje

Władze Marsylii zobligowały wszystkich bezdomnych do noszenia żółtych, odblaskowych trójkątów. Z decyzją władz nie zgadzają się sami kloszardzi i organizacje broniące praw człowieka. Ich zdaniem trójkąt przypomina gwiazdy noszone przez Żydów podczas hitlerowskiej okupacji.

 / Fot. Fot. Diego Dacal (CC BY-SA 2.0)Władze Marsylii chcą, aby wszyscy bezdomni przypięli do ubrań żółte trójkąty znajdujące się na tzw. kartach zdrowia. W ten sposób personel medyczny w razie potrzeby będzie mógł sprawdzić podstawowe dane pacjenta oraz takie informacje jak grupa krwi, uczulenie na leki czy chroniczne choroby np. AIDS - podaje rmf24.pl.

Zobacz też: Giną robotnicy budujący infrastrukturę na mundial w Katarze. Upamiętni ich specjalna budowla?

Zdaniem władz, bezdomni często są tak pijani, że nie są w stanie sami udzielić podstawowych informacji ratownikom. Żółty odblaskowy trójkąt ma pomóc im w szybszym odnalezieniu karty zdrowia, szczególnie w nocy, którą wszyscy kloszardzi w Marsylii otrzymali w ubiegłym miesiącu.

Organizacje broniące praw człowieka uważają to za stygmatyzowanie osób bezdomnych w podobny sposób, jak działo się to w przypadku Żydów w czasie okupacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.