Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

514 miejsce

Bezdomni w Szczecinie, upodobniają się do Aleksandra Doby

Bezdomni w Szczecinie wykorzystują znak szczególny Aleksandra Doby (bujny zarost), do upodobnienia się do znanego „Olka”.

Aleksander Doba na Pikniku nad Odrą / Fot. Grzegorz SadowskiDzisiaj większość bezdomnych w Szczecinie, (aby nie czepiała się ich policja), zapuściła bujne brody i korzysta z nikłego nawet podobieństwa do sławnego podróżnika i kajakarza Aleksandra Doby. I rzeczywiście, policja nie chce popełnić gafy, (faux-pas), zatrzymując sławnego podróżnika. Bezdomni odetchnęli, nawet wyglądając niechlujnie, mogą liczyć na spokój i to dzięki upodobnieniu się do sławnego „Olka”

Aleksander Ludwik Doba, to zamieszkały w Policach, polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej, wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic.

Aleksander Doba pływając kajakiem po morzach i oceanach nie tracił czasu na golenie, więc podczas swoich opłynięć wyrastały mu bujne włosy, wąsy i broda. Jednak po powrocie do domu nie doprowadzał zarostu do cywilizowanego stanu, tylko stworzył z niego swój swoisty znak szczególny. I teraz ten jego znak szczególny, wykorzystują bezdomni w Szczecinie, upodabniając się do niego.

Nie wiem czy, sympatyczny Olek wie, ile ma w Szczecinie sobowtórów i to niestety wśród żuli, meneli i bezdomnych. Myślę, że czas na zmianę znaku szczególnego A. Doby – bujnego zarostu. Jeżeli jeszcze podczas przepłynięć oceanu, bujny zarost nie wadził nikomu, to jednak po powrocie do cywilizacji, warto upodobnić się do człowieka cywilizowanego. A. Doba zgól wreszcie tą brodę, bo będziesz spotykał coraz więcej swoich sobowtórów wśród bezdomnych w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już prawie co krok, spotykamy w Szczecinie "Dobę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam widziałem jak policjant chciał podejść do bezdomnego upodobnionego do A. Doby, ale machnął ręką, bo nie chciał popełnić gafy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.