Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11938 miejsce

Bezdomny do Sejmu: znieście obowiązek meldunku

Przestarzałe przepisy mówiące o obowiązku stałego zameldowania uniemożliwiają bezdomnym powrót do normalnego życia. Ja, bezdomny, apeluję do parlamentu bo ten obowiązek uniemożliwia podjęcie legalnej pracy, pozbawia możliwości zakupu ubezpieczenia na życie, itp.

Właśnie wysłałem list protestacyjny do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Pomaga mi pan K. Kalinowski na co dzień pracujący z bezdomnymi, utrzymujący ze mną regularny kontakt poprzez pocztę internetową.

Salvatore Jurkowski 28.03.08 r.
bezdomny
ur. 06.06.1975 Warszawa
mars100wars@wp.pl

 / Fot. AKPADo Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

List Protestacyjny w sprawie obowiązku
Stałego Zameldowania.


Ja człowiek bezdomny - Salvatore Jurkowski piszę list do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie obowiązku stałego zameldowania z roku 1974. Obowiązek ten wpycha nas, ludzi bezdomnych, w bezdomność, uniemożliwia podjęcie legalnej pracy, pozbawia możliwości zakupu ubezpieczenia na życie, itp.

Obowiązek ten sprawia, iż my - ludzie bezdomni popadamy w próżność a co za tym idzie staczając się coraz głębiej w alkoholizm, narkomanię. Przestarzałe przepisy powodują niechęć do własnego kraju, państwa, wywołują agresję. Dlatego protestuje, wyrażam oburzenie w imieniu własnym, jak i ludzi bezdomnych. Wyrażam nadzieję, że Sejm Rzeczpospolitej Polskiej zainteresuje się zmianą przepisów, by ułatwić wychodzenie z bezdomności.


W imieniu własnym jak i innych bezdomnych Polski.
Z anarchistycznym pozdrowieniem
Bezdomny Salvatore Jurkowski vel Wars.
Polska 2008 rok, marzec.


***
Zastanawiam się również nad innymi formami protestu, np. nad zorganizowaniem pikiety pod parlamentem. Cóż pozostało mi oprócz walki w taki sposób? Zachowania radykalne niczego nie zmienią i wątpię, by uwrażliwiły tyłki posłów. Miło byłoby móc legalnie podjąć pracę po zmianie przepisów. To bardzo pomogłoby nam, ludziom bezdomnym, w wyrywaniu się z szamba bezdomności! Pozwoliłoby nie czuć się "człowiekiem drugiej kategorii", "nielegalnym". Każdy bezdomny mógłby brać sprawy w swoje ręce, legalnie pracując, mogąc normalnie kupować za uczciwie zarobione "talary". Jak każdy człowiek w kraju. Pozwoliłoby wyrwać sie z pustki, nie brnąc w alkoholizm, narkomanię. Zmiana przestarzałego przepisu pozwoliłaby poczuć się nam lepiej odzyskać w pełni Godność!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

maniek
  • maniek
  • 13.12.2010 19:27

Widze ze robisz to co lubisz jak tam samopoczucie pozdrowienia od Ani.T

Komentarz został ukrytyrozwiń
maniek
  • maniek
  • 13.12.2010 19:19

pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem krutko Polska jest krajem Uni Europejskiej ale do Europy bardzo daleko.
Podam przyklad ze w takich krajach jak np.Hiszpania nie ma obowiazku meldunkowego,jeszcze w roku 2004 gdy Polska weszla do Uni Eropejskiej mialem czas 3 miesiace aby sie zarejestrowac czyli zrobic taki Hiszpanski pesel ktury dostalem po kilku dniach ale nie musialem sie nigdzie meldowac a ten pesel Hiszpanski o nazwie N.I.E NUMEO IDENTIFICACION EXTRANJERO CZYLI PO Polsku numer dla cudzoziemca zrobilem na adres Schroniska dla bezdomnych w Hiszpani w miescie Malaga adres to ul DONOSE CORTES 2.
Napisalem to tylko po to aby durnym polityka w Polsce uzmyslowic ze Polska to nie prawdziwa jeszcze Europa.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Polakow w Polsce i zagranica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.11.2008 16:00

Czy myślisz że jeżeli meldunek będzie nieobowiązkowy to pracodawcy nie będą o niego pytać? Bo mi się wydaje że to nic nie zmieni a ty dalej bedziesz szukał dziury w całym.

I DWA: A mi się wydaje, że jest bardzo dużo takich prac gdzie wcale nie wymagają zameldowania. Byle jaka agencja pracy tymczasowej zatrudniając achoćby na umowę zlecenie. Tam możesz zarobić jakiś 800zł na miesiąc specjalnie się nie wysilając, jaki jest problem potem wynająć mieszkanie za tą cenę? Z czegoś żyjesz, jesz, więc za to samo będziesz jadł teraz 400zł dasz na wynajęcie pokoju, drugie 400zł na mieszkanie. Gdzie śpisz? Na ulicy? dworcu? A może jednak masz gdzieś pokój tylko że nie chcą Cię tam zameldować? Jak rozumiesz bezdomność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co z tego że Sejm zniesie obowiązek meldunkowy? Nie zmieni nastawienia Niebieskich Ptaków, przyzwyczajonych do tego że mają wolność ale nie do tego że mają obowiązki. W Dzienniku Zachodnim czytałem artykuł o tobie Salvadore, ty przecież dostałeś mieszkanie, chcesz następne za frico, bo tamte straciłeś. Ja musiałem kilka lat oszczędzać każdy grosz by uzbierać na remont rudery dowcipnie nazwanej mieszkaniem. Gdybyś szanował to co los ci dał nigdy byś nie był bezdomnym. olewasz system kiedyś system oleje Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Salvatore życzę Ci, żeby ten list nie przeszedł bez echa!
Sam jednak wiesz ilu jest takich jak Ty, którzy chcą z bezdomności wyjść...
Mimo to nie poddawaj się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj oj warszawiak... ciekawa jestem czy ty znowu blefujesz i czy to kolejny słomiany zapał......

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję dziękuję no cóż...anarchistyczne przesłanie,bo jak inaczej sam nie wiem?
może ta obywatelska postawa jak napisałeś artzi coś zmieni? oby!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak do przedstawicieli najwyższych władz napisać: "Z anarchistycznym pozdrowieniem" ;)...
Ale list pewnie słuszny, a obywatelską postawę się chwali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje może sie powiedzie ale znając nasze władze i ich opieszałość to jeszcze pare "chwil"potrawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.