Facebook Google+ Twitter

Bezdomny jako "żywa ryba" łowiony w religijne sieci

Tak się jakoś składa, że bezdomni są ulubionym obiektem indoktrynacji różnych grup religijnych. Poznałem ich dziesiątki od różnej maści chrześcijan po różnych hochsztaplerów. Wszyscy mają jeden cel: chcą mnie złowić.

Każdego dnia muszę opędzać się od różnych wyznawców, z których każdy inaczej widzi Boga i Chrystusa. Jedni uważają, iż jest jedną osobą inni że Bóg i Chrystus to dwie różne postaci. W swej działalności różne religie pragną złowić mnie jak żywą rybę w sieć wiary.

Co jakiś czas jestem indoktrynowany czasopismami, opowiadaniami o wizjach w których ukazał się sam Jezus Chrystus. W swoim ulicznym życiu spotykam wyznawców różnych ugrupowań religijnych, sekt, różnego rodzaju szarlatanów mącących w głowie swoimi przekonaniami i dogmatami religijnymi. Cóż...jakoś zawszę mam odwagę porozmawiać czy to ze świadkami Jehowy czy z mormonami, adwentystami i mógłbym tak wymieniać różne odłamy religijne.... których wizje Boga całkiem pochłonęły i są dla nich priorytetowe.

Patrząc na to wszystko, w swojej bezdomności postrzegam się bardziej jako "czarną" owca po którą Chrystus schodził - pozostawiając całe stado - by ją odnaleźć. W poszukiwaniu Boga natknąłem się na wiele religii i ludzi różnych wyznań którzy próbowali przekonać mnie do swoich racji i wizji. Ostatnio rozmawiając z pewnym homoseksualistą doszliśmy do wniosku iż religia potrzebuje ludzi - wiernych - by nimi najzwyklej w świecie rządzić.

Mam swój własne osobiste postrzeganie Boga Stwórcy i Władcy Kosmosu. Czasami jednak gdy atakują mnie w swojej zajadłej indoktrynacji różne grupy religijne zastanawiam się nad słowami pewnego filozofa minionej epoki który głosił że:"Religia to opium dla mas". Wydaje mi się, że dla mnie i wielu innych ludzi wiara w Boga jest potrzebna by móc zaspokoić swoje potrzeby emocjonalne.
Wydaje mi się, że jakoś zawsze tak jest, że my ludzie skrzywdzeni przez los: bezdomni, odtrąceni, stajemy się ich celem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Skąd wiesz że jesteś dla nich łakomą zdobyczą? "Brudny niedomyty, w stajni ciągle śpisz"Dlaczego tak oceniasz ludzi którzy, być może chcą Ci pomóc? Czy ty lubisz być oceniany po pozorach? A może denerwuje Cię to że lepiej sobie w życiu radzą? Może zasady którymi się kierują nie są takie złe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No masz wniosek, że bezdomni nie są upadłymi jednostkami które w ogóle nie mają nic z "normalnego" człowieka..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym razem tekst mnie rozczarował.
Mógłbym napisać to samo. Też chodzę po ulicach. Też (z innych co prawda przyczyn) spotykam wielu różnych ludzi, którzy chcą mnie nawracać. Nawet poglądy mamy miejscami zbliżone.
Zaciekawiło mnie, co bezdomny ma do powiedzenia na temat "łowienia ludzi", a okazało się, że to samo mógłby napisać człowiek "domny" na swoim blogu - wystarczyłoby wyciąć kilka słów i zmienić opis artykułu. Tytuł i ten opis, zwracające uwagę, były jak efektowne opakowanie nijakiego towaru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak piszą państwo wielu by chciało bym stał sie ich "bratem" i napiszę że jestem narażony na ich psycho manipulacje indoktrynacje każdy chce złowić dusze a jeśli chodzi o kosciół to jakos omijam ich darmówki radzac sobie sam ale nie zamiezam negowac pomocy koscioła bezdomnym pewnie jesli kiedys będzie potrzeeba to kto wie ??? Religi w Polsce na świecie jest tak wiele iż ja sam się gubie i niepowiem, że się nie boje ,bym niedał ponieść ich wizją postrzegania Stwórcy eh....śpiewa taki tekst kapela z Helu "Plebania" cyt:"Hej...Ha...religia hej...ha...się strzerz!!!! Na koniec pozwolę sobie rowniez zacytować słowa Jezusa Chrystusa z ewangeli "w owych dniach powstanie wielu fałszywych proroków i każdy będzie mówił ja jestem Chystusem albo tam jest Chrystus leczwy im nie wierzcie....."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby Kościół, ale i często bywa tak, że dla bezdomnych to jest sprawa honoru albo wiele starć w myślach. Ja bym się głupio czuł, gdybym wiele lat nie chodził do Kościoła i nagle nic nie dając wzamian miałbym prosić o pomoc.. Można potem to światu zadośćuczynić ale ciężko niektórym się przełamać..

Ale tu Salvatore zwraca też uwagę na przedstawicieli innych religii/sekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto pomaga najbardziej bezdomnym w tym kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Salvadore! Od początku i zawsze chodzi o rząd dusz i.......many,many,many,many

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.