Facebook Google+ Twitter

Bezdomny świat, głodny świat

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-21 08:38

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie poświęcone bezdomności zwierząt, szczególnie kotów w mieście. Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 19 w siedzibie JCC Kraków, w Krakowie przy ul. Miodowej 24.

Bezdomność zwierząt podobnie jak ludzi oznacza samotność, odrzucenie, brak pożywienia i opieki, oznacza zimno, choroby i strach. Wśród najczęstszych przyczyny bezdomności zwierząt są porzucanie zwierząt przez właścicieli, niekontrolowane rozmnażanie, nielegalne hodowle zwierząt rasowych czy ucieczki zwierząt w wyniku niefrasobliwości opiekunów. Trudno jest nawet ocenić liczbę bezdomnych zwierząt w Polsce. Według szacunkowych danych w samym tylko Krakowie żyje bezdomnie kilkaset tysięcy kotów. Grozi mi przemoc ze strony ludzi, śmierć pod kołami samochodu, eutanazja lub dożywocie w schronisku.

Jak można przeciwdziałać bezdomności zwierząt? Jak każdy z nas może im pomóc? Dlaczego należy sterylizować bezdomne koty? Czy bezdomne koty dadzą sobie radę bez pomocy ludzi? Czy powinno się dokarmiać bezdomne koty? Czym są domy tymczasowe? Jak odławiać bezdomne koty i przygotowywać je do adopcji? Czemu aukcje bezdomnych kotów okazały się skuteczne?

Na te pytania odpowie aktywistka organizacji zajmującej się pomocą bezdomnym kotom Fundacji "Zwierzęta Krakowa" – Anita Kurowska.

Podczas spotkania będzie można otrzymać bezpłatną publikację poradnikową – "Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach". Publikacja zawiera, oprócz autorskiego komiksu o kotach w przestrzeni miejskiej przygotowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota, praktyczny przewodnik m.in. po żywieniu kotów, opiece nad nimi, krótki poradnik jak pomóc bezdomnym zwierzętom.

Spotkanie odbywa się w ramach realizowanego przez Fundację projektu "Mamy kota na punkcie wolontariatu" dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Pozarządowych. Projekt potrwa do końca roku. W jego ramach odbywać się będą comiesięczne spotkania otwarte, odbędzie się trzydniowe szkolenie dla osób chcących zostać wolontariuszami w małopolskich organizacjach zajmujących się pomocą zwierzętom, oraz odbędą się sesje kreatywne dla dzieci, podczas których wymyślą one kampanie reklamowe zachęcające rówieśników do pomocy zwierzętom.

Projekt został objęty patronatem medialnym ngo.pl,
Animalpedii, Radiofonii, Magazynu Kocie Sprawy oraz radia internetowego Pryzmat.

Serdecznie zapraszamy!!!

Materiał ukazał się pierwotnie na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.