Facebook Google+ Twitter

Bezduszność i chamstwo, czyli niepełnosprawni nie tańczą

- Skandal, skandal, skandal - tymi słowami burmistrz Ciechocinka skomentował zachowanie właścicieli lokalu, którzy niepełnosprawnej dziewczynie na wózku inwalidzkim kazali opuścić swoją restaurację, bo tańcząc na wózku niszczyła parkiet.

Są rzeczy, na które bym się nie zdobył. Na przykład nie zdobyłbym się, tak jak właściciel restauracji "Tiffany" w Ciechocinku, na wyproszenie za drzwi niepełnosprawnej, młodej kobiety. Takich oporów nie miał bezduszny szef tejże restauracji, który nakazał opuszczenie lokalu 20-letniej dziewczynie, tylko dlatego, że ta tańczyła przy muzyce na wózku inwalidzkim. Czym argumentował swoją zaskakującą i chamską decyzję? Otóż tym, że bawiąca się na wózku dziewczyna niszczyła parkiet oraz przeszkadzała innym gościom.

20-latka do Ciechocinka przyjechała z matką na obóz rehabilitacyjny. Razem też były gośćmi restauracji "Tiffany". Kiedy właściciel pierwszy raz zaoponował przeciwko tańcowi na wózku, matka niepełnosprawnej myślała, że się przesłyszała. Ponownie więc chciały wejść na parkiet, ale tym razem działania, które im to uniemożliwiły, były bardziej radykalne. Po prostu jeden z kelnerów na polecenie właścicieli, zagrodził im drogę. Obydwu kobietom nakazano też
opuszczenie lokalu.

Przed wejściem do lokalu nie ma informacji o zakazie korzystania z niego przez osoby na wózkach. Właściciele "Tiffany" nie mają sobie nic do zarzucenia. Tłumaczą, że takie osoby mogą przebywać w restauracji, albo na tarasie. Byle z dala od parkietu. Twierdzą też, że osoby na wózkach przeszkadzają innym, nie zwracając na nic uwagi.

Tym wielce nieprzyjemnym incydentem, poruszony jest burmistrz Ciechocinka - Lech Dzierżewicz, którego cały komentarz brzmi - "Skandal, skandal, skandal. Oburzony takim postępowaniem właścicieli restauracji, zapowiada konsekwencje. To dalekie od ludzkiego zachowanie, może skutkować nie przedłużeniem umowy najmu lokalu, która niebawem się kończy".

Można tylko za przykładem burmistrza Ciechocinka, mnożyć i potęgować po stokroć słowo - Skandal, skandal, skandal!

źródło: TVN24, onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 25.07.2009 17:29

Wstyd zakryty jak już, ale przed chwilą oglądałem felieton z opisywanego wydarzenia hmmm. Wskazuje na to , że mamuśka niepełnosprawnej troszeczkę przesadziła z faktami, wszystko stara się przedstawić w zgoła innym świetle wykorzystując chorobę swej córki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisze Elzbieta "Jadwigo, niech ci natura, czy co tam wierzysz, wybaczy...." itd.

Tymczasem Elżbieto, miedzy brakiem empatii (ślepotą emocjonalną) a trzeźwym oglądem sprawy jest bardzo dużo przestrzeni, w której toczy sie powyższa dyskusja. Nikt nie pochwala zachowań restauratora, jedna osoba absolutnie nie wierzy w szczerośc intencji burmistrza, reszta - ma uczucia z lekka ambiwaletne.
Więc nie komponuj koturnowych apostrof, bo nikogo nie zamordowałam.
Specjalne umiejetniości w jeździe na wózkach inwalidzkim podziwiam niezmiennie: zarówno te przy muzyce,na boisku do koszykówki, czy przy uprawianiu szermierki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 23:22

Elżbieto Szczesiul- Cieślak
to jest taniec z szablami, dałem temu wyraz ;]

http://www.youtube.com/watch?v=6rE6x-PkZaM

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 23:13

Tomek Staszewski Dzisiaj 23:00
Żyjesz jeszcze chyba w minionej epoce i nie nie dociera, że prawo obowiązuje wszystkich, także "prywaciarzy" (i bez względu na to co im z butów wystaje). Zresztą, czy są w ogóle jeszcze jakieś nieprywatne lokale?

Co do tańca z szablami - bardzo śmieszne, tyle że ni w pięć ni w dziewięć. A nawet dużo gorzej, szczerze mówiąc. Bo teraz dałeś wyraz temu, co naprawdę myślisz o niepełnosprawnych, którzy chcą żyć normalnie. Świadomie lub podświadomie - porównałeś ich do niebezpiecznych wariatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 23:00

trzymajcie się za ręce ;] i tańczcie....
ciekawe, co by było, jakby się znalazł chętny do tańca z szablami....
Burmistrz Ciechocinka powinien zorganizować tancbudę na poziomie, nie wnikać w prywatny interes...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 21:40

i tego się trzymajmy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

kojarzy - nie kojarzy jeśli chce tańczyć to nikt nie powinien stawać jej na drodze; taniec to rozrywka, WOLNA rozrywka

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 20:18

Ale właściciel i niektórzy DO uważają inaczej, bo nie kojarzy im się osoba niepełnosprawna z tańcem i już ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dyskryminacja! po to jest parkiet żeby na nim tańczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.07.2009 18:56

Tak, cham pozostanie chamem na wieki wieków Amen. Rozpleniło się to chamstwo rozsiane i "ma za złe". Cóż za haniebna postawa! "Kto nie był ni razu Człowiekiem, temu człowiek nie pomoże! [A.M.] Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.